ken van het geneeskundig personeel, dat niet bij de compagnieën is ingedeeld (de veldzakken van dit personeel worden n.l. bij het aannemen van de gevechtsuitrusting vervoerd op den gevechts- trein van de compagnie), [zie O.V.G.D. I, 53 (1)]. Bij het samenstellen van de bepakkingen is, zooals reeds werd opgemerkt, uitgegaan van de praemisse, dat de inhoud van de manden afzonderlijk niet zou worden gewijzigd. Slechts op één punt is hiervan afgeweken, n.l. bij het toevoegen aan mand nr. 1 van drie boekjes verbandkaarten en een dagboek, welke gedrukten bij den dienst op de hulpverbandplaats direct beschik baar moeten zijn. De uitrusting van de complete „versterkte" Hp.V.P.A. wordt dus, in vergelijking met de huidige, gedacht te zullen bestaan uit de dubbele hoeveelheid materieel, voor zoover dit in de man den (of kistjes) nr. 1 t/m 6, 10 t/m 12 en 16 t/m 20 is verpakt. Verder zijn die losse artikelen, welke in een oneven aantal bij de huidige Hp.V.P.A. bestaan (draagbaren en Thomasspalken) bij de „versterkte" Hp.V.P.A. met één vermeerderd en is het aantal ijzeren draagstellen met 2 paar uitgebreid. Per Hp.V.P.A. is voorts het aantal reserve-zuurstof cylinders vier in plaats van twee. Ten slotte is per „geneeskundige" autolette los bijgevoegd een blik gasoline a 3 liter, benoodigd voor de stormkinglantaarn in mand nr. 6 de gasoline in mand nr. 15 vormt een reserve. Bepakkingswijze en te treffen voorzieningen. Daar het de bedoeling is in tijd van spanning de autoletten te vorderen, is het zaak deze zoo eenvoudig mogelijk voor het doel geschikt te maken, omdat het aanbrengen van ingrijpende ver anderingen te veel tijd in beslag zou nemen. Door de welwillendheid en zorg van de Automobielcompagnie werd een tweetal houten modellen vervaardigd, welke de mini- 273 Afb. 1. Model van een bepakte „geneeskundige" Afb. 2. Model van de bepakte trein-autolette. autolette.

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 67