281 twee hospitaalsoldaten zullen rijwielen moeten worden uitge trokken. Het geneeskundige materieel ondergaat per „versterkte Hp. V.P.A. een uitbreiding, welke bestaat uitle. den inhoud van de verbandmanden(-kisten) nr. 1 t/m 6, 10 t/m 12 en 16 t m 20, 2e. één draagbaar, één Thomasspalk, 2 paar ijzeren draag- stéllen, 2 zuurstofcylinders en 2 blikken gasoline a 3 1. Om de practische bruikbaarheid der in het vorenstaande geschetste, voorgestelde reorganisatie aan de practijk te toetsen, wordt het voldoende geacht in elk der vier groote garmzoenen op Java (Weltevreden, Tjimahi, Magelang en Malang) een versterkte" Hp.V.P.A. te stationneeren, ten emde hiermede de daartoe noodige oefeningen te houden. Mocht het gewenscht blijken de ontworpen organisatie ook in hooger verband te beproeven, dan zouden de noodige Hp.V.P.An. in het betrokken garnizoen kunnen worden geconcentreerd. ORGAAN N.I.O.V. De eerste bladzijden van het Januari-nr worden woorden van dankbaarheid van het H.B. bij de geboorte van H.K.H. Prinses Beat ix. „v. R. vervolgt zijn artikel over Ruslands politieke oogmerken S. behan deït de betrekkingen tusschen Japan en Sovjet Rusland Bannink In „Grepen uit den Atjeh-oorlog" schetst de kolonel b.d J. CA Bannmk ons ëenige politieke moeilijkheden uit het begin van den Atjeh-oorlog, welke hoofdzakelijk ontstonden uit een verkeerd mzicht van de politieke leiders in de werkehjke toestanden in Atjeh. Kap. dr. J. M. Somer behandelt een belangrijke episode uit den were oorlogde raid naar Zeebrugge. y. Daarna vervolg en slot van het artikel „De voorzieningen voor de Ito- liaansche troepen tijdens den Abessynischen oorlog"behandeld door „1 V" geeft een verkorten inhoud weer van een in het Ootober-nummer 1937 van de „Militarwissenschafthche Mitteilungen" opgenomen artikel over "PNaeeÏn ëerslag van de redactie over de uitreiking van de gouden.medaille aan den sergeant Kaligis, met wiens pensionneermg in 1937, het leger den laatsten drager van de M.W.O. beneden den rang van officier.verloor, sluit het orgaan met de rubrieken „Mededeehngen van het hoofdbestuur „Van de afdeelingen", „Veranderingen" en „Uit pers en periodiek d. V.

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 75