302 Engeland. M.W. 1937 nr. 7. Ten einde de aanwerving van personeel voor de lucht macht te bevorderen, ontvangen vliegers, die gedurende hun verlof recruten aanwerven een werfgeld van 5 Shilling voor eiken aangeworven vakman en 2V2 Shilling voor anderen. v. d. E. Intendance. Leigerbehoeften-voorzieninglegerverpleging en transportwezen bij het Britsche leger. In „Zeitschrift für die Heeresverwaltung", aflevering November 1937 blz. 284 wordt door den Militar-Intendant Baijen een overzicht gegeven van de wijze waarop de voorziening in de legerbehoeften bij het Britsche le ge r plaats vindt. Hierbij worden beknopt in beschouwing genomen de organisaties betreffende a. de aanschaffende diensten b. den intendance-dienst en het transportwezen c. den dienst van de militaire-administratie. De uitvoerende organen zijn respectievelijk a. „The Royal Army Ordnance Corps." R.A.O.C. b. „The Royal Army Service Corps." R.A.S.C. c. „The Royal Army Pay Corps." R.A.P.C. Het R.A.O.C. heeft tot taakde aanschaffing van alle legerbehoeften (artillerie- en geniematerieel enz.) met uitzondering van die, welke behooren tot den dienst van de intendance. Het R.A.S.C. is onderverdeeld in twee afdeelingen t.w. intendanoe-dienst en aan- en afvoerdienst. De intendance-dienst heeft in vredestijd tot taakde aanschaffing van kleeding en uitrusting, verplegingsbehoeften, kazerneering het inrichten van magazijnen en depots voor kazerneering het beschikbaar stellen van kazerneering ten behoeve van de troepenkampementen (barrack-service) het sluiten van levensmiddelencontracten. In oorlogstijd is de intendance bovendien belast met het transport van legerbehoeften tusschen de spoorweg- eindstations en de hoofdverstrekkingsplaatsen. De intendance-dienst beschikt over verplegingstroepen (supply company), opleidingscholen voor magazijns beheerders, kleer- en schoenmakers, militaire bakkerijen. Te Aldershot bevindt zich „The Army School of Cookery". Aan- en afvoerdienstBij elke divisie is in oorlogstijd een bepaalde organisatie ingedeeld, bestaande uitcompagnieën aan- en afvoertroepen, automobiele- en hippomobiele eenheden, voor den aan- en afvoerdienst tusschen het spoorweg-eindstation en de hoofdverstrekkingsplaatsen. Het „Royal Army Pay Corps" (R.A.P.C.) is het dienstvak der militaire administratie, bestaande uit officiers- en onderofficierspersoneel enz., belast met de garnizoens- en korpsbetalingen zoowel in vredes- als in oorlogstijd. Voor details betreffende de organisatie en den dienst van het „R.A.S.C." verwijzen we naar het boekwerk in twee deelen „The Royal Army Service Corps, A history of transport and supply, in the British Army", Ie deel samengesteld door John Fortescue lie deel door Colonel R. H. Beadon. De voorzieningen voor de Italiaansche troepen tijdens den Abessynischen oorlog. In de Januari-aflevering 1938 van het orgaan der N.I.O.V. is een vervolg artikel over bovenstaand onderwerp opgenomen, samengesteld door F. Dit artikel geeft eveneens een duidelijk overzicht van de moeilijkheden waarmede de intendance te kampen heeft gehad bij de uitoefening van haar verplegingstaak in den Italiaansch-Abessynischen krijg.

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 96