landen van de Nabije Oostenz. enz. En het is haast onmogelijk om in dat alles eenig verband te vinden Maar toch is dat verband er. In de landen van De Nabije Oost, die de schakel vormen tusschen Azië en Afrika en de toegangspoort van Morgenland naar Avond land, hebben na den oorlog veranderingen plaats gevonden, welke de wereld een gansch ander beeld beloven te geven dan velen nog kunnen zien en dat in een tempo, dat wij die gewend zijn de feiten der historie bezonnen en bezonken te schouwen en te bestudeeren er door worden overrompeld. Wij hopen binnenkort in dit tijdschrift op deze materie terug te komen. (Slot). Onderschrift van den schrijver. „Gelezen de Mededeeling van de Redactie op blz. 116 van de „Februari-aflevering wil ik de verzekering geven, als steeds met ,.de meeste zorg te zullen streven naar objectiviteit. „De eenige leden, die zich blijkbaar gestooten hebben aan „gedeelten uit mijn opstel in het Januari-nummer, mogen niet „over het hoofd zien, dat ik „geschiedenis" schrijf. „Historie, dat is het verleden, jong en oud de geschiedschrijver „schouwt naar de gebeurde, doode feiten, welke zijn vastgesteld „en te boek staan, en tracht uit hun onderling verband en hun „gevolgen de consequenties te trekken welke tot leering kunnen „dienen voor de toekomst. „Sykes, Lawrence, Liddell Hart, en vele anderen, die in hun „critiek op 's werelds gebeuren alles behalve zacht zijn, meenen „het toch goed met de wereld en met hun land. „Ik doe dat ook „Ten slotte ben ik zeer gaarne bereid om met hen, die zich „zich gestooten hebben aan gedeelten van mijn opstellen, in par ticuliere corespondentie van gedachten te wisselen over hetgeen „zij in die bijdragen veroordeelen wellicht ontspringt dan uit de „botsing onzer meeningen nog de „waarheid „Zij kunnen op antwoord rekenen". Slothouber. 322

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 12