343 VERSTERKINGSKUNST. Ie Vraagtijd 2Vz uur. Bijlagen Een witdruk schaal 1 1000. Onderstelling. Blauw bereidt zich voor op een hardnekkige verdediging in een stelling, welke in algemeenen zin van Oost naar West loopt. In die stelling is de omgeving van hpt. 285 ter verdediging toegewezen aan 1 cie.inf., waarbij 1 sie.mitr. en 1 sie.mrt. Het dagvuurplan van de beide voorsiën. is op bijgaanden witdruk (zie legenda) aangegeven. Beschikbare tijd voor het inrichten van de stelling5 dagen. Gevraagd a. op de schets aan te geven de gevechts- en afwachtingsopstellingen van de gev. [k. en (of) km.] groepen, de mitrn. en mrtn., de cop. en wgpn. van de beide voorsiën., alsmede de aan te leggen hindernissen, gemeen schappen en verbindingen in het terrein van de voorsiën. b. welke pionierwerkzaamheden acht ge noodzakelijk en mogelijk in den beschikbaren tijd? c. detailschetsen (doorsnede en plattegrond schaal 1 20) van de gv.ostl. van één der mitrn., van een km.groep en een mrt., alsmede van een schuilplaats van het meest voorkomende type in het betrokken stelling gedeelte. GegevensDe sawahs zijn droog en niet beplant. Alle benoodigde materialen worden z.v.m. gereed voor onmiddellijk gebruik in de stelling beschikbaar gesteld. 2de Vraag tijd 1 uur. Geef een beschouwing over de eischen waaraan moderne duurzame versterkingen, gelet o.m. op de uitwerking van modern geschut en vliegtuig bommen, moeten voldoen. En en ander door schetsen toegelicht. MALEISCH. lste Vraagtijd1 uur. Vertaal in het Maleisch (Latijnsche karakters) Wij hebben met genoegen gehoord, dat binnenkort vrijwilligerskorpsen van oud-militairen van alle landaarden zullen worden opgericht. In geval van oorlog, oorlogsgevaar of andere buitengewone omstandigheden zullen deze korpsen medewerken aan de verdediging van Nederlandsch- Indië. Natuurlijk zullen de oud-militairen niet die zware diensten kunnen doen als de nog jonge en krachtige soldaten van het leger, maar zij zullen zeer goed in staat zijn mede te werken aan de handhaving van orde en rust en aan de verdediging van stellingen, die door de infanterie, de artillerie en de genietroepen worden ingericht. Wij zijn er van overtuigd, dat vele oud-militairen met vreugde tot die vrijwilligerskorpsen zullen toetreden, om elke maand eenige dagen onder de wapens te komen om hun geoefendheid in het militaire werk te onder houden. Omtrent de oefeningen wordt medegedeeld, dat in den regel gedurende tweemaal twee dagen per maand en jaarlijks niet meer dan zestig dagen zal worden geoefend.

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 33