ad a. 1ste phase. ad. h. Het materieel van de 2e phase wordt z.s.m. aangetrokken en ingezet na het zuiveren van den vijandelijken oever. Voor deze phase kan dus niet worden gerekend op gebruik van perso neel en materieel, dat voor de le phase is ingezet. 369 soort ma terieel. hoeveel heid. middelen voor overgang. capaciteit. benoodigde Pi- toelichtingen. drijfzakma- terieel. of 3 afd. w.o. 1 afd. in res. 32 vlotten a 3 zakken. per vlot 6 bepakte infn. per 12 min. per vlot 3 man. niet ge rekend op aflos sing. totaal 2 sien. niet ge rekend op reser ve we gensver- liezen. Zakken tevoren ge vuld. Materieel wordt door inf. naar rivier gedragen. Uit het materieel per bat. vak z.s.m. een drijf- zakbrug samen te stellen. ponton- materieel. 1 afd. w.o. 1 afd. in reserve. 8 pontons. per ponton 24 bepak te infn. per 10 min. per pon ton 5 man 5 man voor af lossing. totaal 2 sien. Zoowel dragen, te water laten als be dienen van de pon tons kan uitsluitend door pin. geschieden. De roeiers moeten van tijd tot tijd wor den afgelost. Pon tons alleen toe te pas sen bij zeer sterken stroom en overigens bij zeer breede ri of vieren. aanvals- bruggen, tezamen met drijfzak- materieel. 4 stel ma terieel voor aan- valsbrug- gen '/2 afd. drijf- zak-mate- rieel. 4 bruggen 4X2 vlot ten van 3 zakken overgang continu voor inf. zie toel. per brug '/2 sie. 2 sien. De bruggen zijn tevoren met z. m. plaatselijk gekapte bamboe samenge steld het aanvoeren geschiedt gedeeltelijk door inf. bij deze rivierbreedte alleen bruikbaar bij stroom snelheid van max. 30 cm/sec. Met de drijfzakvlotten wor den gedragen mitrn. overgezet. De pioniers blijven beschikbaar voor ev. herstellingen aan de bruggen en overzet ten met vlotten.

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 61