Zoodra het materieel van de 2de phase in bedrijf is gesteld, kan in den regel het personeel en materieel uit de 1ste phase beschikbaar komen. Dit personeel zal echter zoodanig vermoeid zijn, dat daarop voor werkzaamheden bij de 3e phase (uitvoering van middelbaren brugslag), welke meestal in den eersten nacht na den overgang zullen plaats hebben, niet kan worden gerekend. De beide sien., c.q. aangevuld met 1 sie. van de 2e phase, zullen naar d.z. meening benoodigd zijn voor het treffen van voor zieningen aan communicatiemiddelen in het door den vijand ver laten terrein, ten behoeve van de inmiddels overgezette voer tuigen. Met zekerheid mag immers worden aangenomen, dat de terugtrekkende vijand vernielingen heeft uitgevoerd en hinder nissen aangelegd ook zijn zeer zeker zoowel door eigen als door vijandelijk art. vuur kunstwerken en wegen vernield geworden. ad. c. Bij de de phase van overgang wordt uitgegaan van de zeer gunstige onderstelling, dat één der veren kan worden omgebouwd tot een brug en dat 3 sien. pi., die reeds in de 2e phase zijn ingezet, nog over voldoende arbeidskracht beschikken voor het uitvoeren der werkzaamheden in deze 3e phase. 370 soort materieel. hoeveelheid. middelen voor overgang. capaciteit. benoodigde pi. toelichtingen. materieel lichte colonne- brug of 1 afd. 2 veren elk met 2 (drum-) vlotten. draagpaar- den, door paarden ge trokken voertuigen, personen auto's, autoletten. 4 sien. Voor den bouw van elk veer zijn min stens 2 sien. pi. be noodigd, waarvan 1 sie. voor den aanleg van toegangswegen, welke slechts hoogst zelden aanwezig zijn. De wegen wor den na gereed komen van de vlotten ge leidelijk verbeterd. Voor het overzetten zijn per veer benoo digd minstens 2X12 mande vlotten worden door over trekken bewogen. Na aankomst van het materieel is voor den bouwtijd van een veer minstens 2 uur benoodigd. ponton- materieel 1 afd. 2 veren elk met 2 lichte pontonvlot- ten. per vaart van 1 vlot 15 min. 4 sien.

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 62