Ten einde de onderneming van het detachement eenige kans van slagen te geven zouden blijkens de berekening minstens 2 cien. pi. moeten worden ingezet. Aangezien de werkzaamheden van de pioniers belangrijke doelen vormen voor artillerie- en luchtstrijdkrachten en zij vooral in de 1ste en 2e phase van den overgang verliezen zullen leiden, zal nog op reserve (3050 moeten worden gerekend. Uitgaande van de onderstelling dat onderwerpelijke oorlogs handeling slaagt, zal het ingezette in beperkte mate aanwezige voorbereide materieel z.s.m. weer ter beschikking moeten komen voor eventueel volgende rivierovergangen. We zullen dan in den regel na de 3e phase nog een 4e phase onderscheiden, n.l. die van het slaan van een vaste 5 a 10 tons brug ten behoeve van de ravitailleering, munitieaanvoer, afvoer gewonden enz. Aan gezien ook in ons leger een organisatie van de pioniereenheden in de diepte voorkomt, wordt ondersteld, dat deze handeling wordt uitgevoerd aanvangende in den 2en nacht na den overgang door veldlegerpioniers. Aangezien deze brug wellicht gedurende gerui- 371 soort materieel. hoeveelheid. middelen voor over gang. capaciteit. benoodigde pi. toelichtingen. materieel lichte co lonne brug en ponton- materieel. of uitsluitend pontonmate- rieel. 1 afd. '/2 afd. 1 lichte co lonne brug en 1 middelbaar pontonveer. vrachtauto's alleen met het ponton- veer. 1 sie. -h 2 sien. Onder de gedane aannamen zijn de toegangswegen tot de brug reeds aan wezig (veren). De toegangswegen tot het pontonveer moeten echter ge schikt worden ge maakt voor vracht auto's 1 Sie. pi. is beschikbaar voor technische brug- wacht en voor over zetten. De bouw tijd bedraagt min stens 4 uur. 1 >/2 afd. 1 ponton brug. alle voer tuigen. 3 sien. De reeds bij de 2e phase gemaakte toe gangswegen worden verbeterd voor vrachtauto's. 1 Sie. pi. is beschikbaar voor technische brugwacht. De bouwtijd bedraagt minstens 4 uur.

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 63