band van de sectie, elk voor zich, zooveel mogelijk van terrein dekkingen gebruik maken, hindernissen op de eenvoudigste wijze trachten te overwinnen en een zoodanige snelheid en manoeu vreervaardigheid ontwikkelen, dat het richten door den schutter mogelijk is en ook vuur in beweging met kans op succes kan worden toegepast. De compagnieën vallen in golven (meestal 2) aan, elke golf bestaande uit eenige naast elkaar in gevechtsformatie opgestelde secties, de golven op gezichtsafstand achter elkaar. De bataljons plaatsen hun compagnieën liniesgewijze naast en (of) achter elkaar. Elke linie gaat in golven voorwaarts. De compagniescommandanten zullen zich in het gevecht ophouden tusschen de le en 2e golf, de bataljonscommandanten tusschen de le en 2e linie. De brigade of het regiment kan de bataljons naast of achter elkaar inzetten. Elk onderdeel moet een scherp omlijnde gevechtsopdracht ont vangen. De aanvalsdoelen en richtingspunten worden zoo mogelijk in het terrein gegeven om in groote lijnen het verband te kunnen bewaren. In onoverzichtelijk terrein moet op het kompas worden gereden. Wanneer de aanvalsdoelen bereikt zijn, moeten de verbanden worden geordend om daarna de verdere actie te kunnen inzetten als de vervolging, het verwijden van de bres, welke in de vijan delijke opstelling is geslagen, het optreden tegen vijandelijke reserves enz. Munitie zal moeten worden aangevuld, terwijl de onderdeelen voor wat betreft personeel en materieel weer op sterkte zullen moeten worden gebracht. De hiervoor benoodigde verzamelplaatsen kunnen uiteraard zelden tevoren worden vast gesteld, als eisch geldt, dat zij dekking moeten bieden tegen vijandelijk, met directe richting afgegeven vuur en tegen lucht- waarneming, dat uit de verzamelplaatsen snel in de ontwikkelde formatie voorwaarts kan worden gegaan en dat de beveiliging op doeltreffende wijze kan plaats hebben. Kort samengevat zal het gevecht het volgende beeld geven. le golf. Gevormd door de voorste secties van de vechtwagen-voor- compagnieën. Het aantal compagnieën en in elke compagnie het aantal in voorste lijn gebrachte secties is afhankelijk van de breedte van de aanvalsstrook en de uitgebreidheid van het doel. TaakZonder zich te laten binden door de infanterie-vuur- organen, bestrijden van vij. pantser-afweer-geschut en met groote snelheid doorstooten tot de vij. artillerie (eerste taak), het gevecht opnemen met de vij. reserves (tweede taak). Type Middelbare vechtwagens. 425

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 15