voor de lichte vechtwagens, het bestrijden van afweergeschut en van de infanteriewapens, welke der infanterie het verlaten van de uitgangsstelling kunnen bemoeilijken. De dieptewerking beperkt zich tot de strook der voorcompagnieën. De artilleriesteun komt overeen met dien bij een aanval zonder inzet van vecht wagens. Aangezien de infanterie en lichte vechtwagens onmiddellijk gebruik moeten maken van de successen, welke door de middel bare en zware vechtwagens zijn verkregen, moet het tijdstip van hun gezamenlijk voorwaarts gaan in verband met het tijdstip van uitbreken van laatstgenoemde vechtwagens uit de lijn der infanterie worden bepaald. Het binnendringen en doordringen in 's vijands hoofdweer- standsstrook geschiedt steeds voorafgegaan en beschermd door de zware en middelbare vechtwagens. In het tweede geval, dus bij den aanval op een vluchtig ver dedigde stelling, komt de inzet van middelbare en zware vecht wagens niet ter sprake. De artillerie steunt volgens dezelfde beginselen als bij den aanval zonder vechtwagens, terwijl infanterie en lichte vechtwagens op dezelfde wijze als in het eerste geval in nauw verband optreden. Nader zal nu besproken worden de samenwerking infanterie- vechtwagens aan de hand van het hieromtrent bepaalde in Reglement de l'Infanterie Deuxième Partie, uitgave 1937. Het gebruik van vechtwagens in nauw verband met de infanterie eischt een nauwkeurig tevoren geregelde samenwerking, welke wordt verzekerd a) door de vechtwageneenheid ter beschikking te stellen van het infanterie-onderdeel (regiment, bataljon) in welks aanvals- strook zal worden opgetreden b) door voor den aanval nauw contact tot stand te brengen tusschen de compagniescommandanten der infanterie en de sectiecommandanten der vechtwagens, die tot taak hebben samen te werken. c) door voortdurende zorg van de zijde van de infanterie om de actie der vechtwagens mogelijk te maken en te vergemak kelijken, van de zijde van de vechtwagens om de nooden van de infanterie te onderkennen en er aan te voldoen. In beginsel wordt de aanval van een compagnie infanterie gesteund door een sectie vechtwagens, de aanval van een batal jon infanterie, welks opdracht luidt over het geheele aanvals front diep en gelijktijdig in 's vijands stelling te dringen, zoo mogelijk door een compagnie vechtwagens. In andere gevallen, in het bijzonder wanneer het bataljon deel uitmaakt van troepen, welke gevechtsaanraking tot stand moeten brengen of een succes moeten uitbuiten, is een sectie vechtwagens voor steun voldoende. 427

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 17