Het ter beschikking van een regiment infanterie stellen van een vechtwageneenheid is bedoeld voor de verschillende phasen van een actiede regimentscommandant verdeelt de verschillende vechtwagenonderdeelen over zijn bataljons, terwijl hij de onder- deelen, welke nog niet kunnen worden ingezet, in de hand houdt. De vechtwagens hebben tot normale taak de infanterie te begeleiden. In beginsel wijst de infanteriecommandant, die een vechtwagen- afdeeling toegevoegd krijgt, den vechtwagens een aanvalsdoel aan, dat overeenkomt met het aanvalsdoel van zijn onderdeel of van een van de onder zijn commando staande infanterieonderdeelen. De vechtwagens hebben tot taak te vernietigen of te neutrali seeren de vij. vuurorganen, welke in de aanvalsstrook van de infanterie tot en met het aanvalsdoel zijn opgesteld. Dit aanvals doel moet zichtbaar zijn voor de vechtwagenafdeeling en op geen grooteren afstand verwijderd zijn dan waarop een werkdadige steun door de vuurbasis kan worden gewaarborgd. Het aanvals doel zal zoo eenigszins mogelijk op een heuvel worden gekozen opdat de vechtwagens zich aan de eigen zijde van den heuvel kunnen verzamelen en van daar uit opnieuw ten aanval kunnen gaan. De infanterie-bataljonscommandant geeft in zijn aanvalsbevel aan a) welk gedeelte van de aanvalsdoelen van het bataljon door de vechtwagen-secties moet worden bereikt; b) waar de weerstanden zijn vastgesteld of worden verondersteld, waartegen de vechtwagens zich moeten richten c) de infanterieonderdeelen welke in samenwerking met de vechtwagens moeten optreden d) de uitgangsstellingen van de vechtwagens e) de wijze, waarop de vechtwagens zullen déboucheeren (uur van vertrek uit de uitgangsstelling, plaats waar de uitgangs stelling van de infanterie zal worden gepasseerd enz.) f) den steun, welken de infanterie aan de vechtwagens met haar vuren zal geven g) de hulp, welke tijdens den aanval aan de vechtwagens door de infanterie zal worden verleend om bijv. moeilijke terrein- deelen te doorschrijden h) de verzamelplaats van de vechtwagens na het bereiken van het eerste aanvalsdoel i) de vermoedelijke opdrachten, welke aan de in reserve gehou den vechtwagensecties kunnen worden gegevende wijze waarop deze reserve-secties zullen voorwaarts gaan. De commandant van een vechtwagenafdeeling houdt zich tijdens het gevecht op bij den commandant van de infanterie- eenheid (regiment, bataljon) waaraan zijn afdeeling is toegevoegd 428

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 18