tenzij het om bepaalde redenen gewenscht is dat hij zelf de leiding van zijn af deeling in handen houdt. In" laatstgenoemd geval en ook wanneer hij zich tijdelijk niet bij den infanterieeommandant kan ophouden, zal een berichtofficier op den commandopost zijn plaats innemen. Door het slechte zicht uit de vechtwagens is het gewenscht, dat de voorste infanterie, wanneer de vechtwagens haar passee- ren om naar het gemeenschappelijk aanvalsdoel voorwaarts te gaan, hun de plaatsen in s vijands stelling waar ernstig weer stand wordt geboden voor het geval deze uit het voorterrein zichtbaar zijn aanwijst. De infanterie steunt met haar vuur de vechtwagens door onmiddellijk met haar automatische wapens en infanterie-geschut het vuur te openen op doelen, welke een bedreiging voor hen vormen, en sluit zoo snel mogelijk achter de vechtwagens op. Tijdens het terreinwinnen kan het voorkomen, dat de infan terie onder vuur komt van vij. vuurorganen welke aan de vernietigende uitwerking van het eigen artillerievuur zijn ontsnapt en buiten het bereik van de begeleidende vechtwagens liggen, althans zoolang deze onder de bescherming blijven van de infanterieonderdeelen waaraan zij zijn toegevoegd. In dit geval kunnen de vechtwagens opdracht krijgen deze vuurorganen door verder voorwaarts te dringen te vernietigen. Zij worden dan in hun oorspronkelijke taak vervangen door afdeelingen van het tweede echelon, welke op deze wijze de schakel vormen tusschen hen en de infanterie en hun de bescherming geven, waaraan de infanterie dan niet meer kan voldoen. De infanterie moet overal de vechtwagens volgen zij moet er alles op zetten nimmer een vechtwagen in handen van den vijand te doen vallen. Wanneer een vechtwagen door den vijand is veroverd mag zij niet aarzelen het vuur zoo snel mogelijk zelfs met automatische wapens op dezen vijand te openen. Wanneer 's vijands wapenwerking de infanterie tot stilstand brengt, tracht zij door het afgeven van krachtiger vuur de voor- waartsche beweging te hervatten de vechtwagens gaan verder voorwaarts tot het aanvalsdoel om 's vijands voorste vuurorganen zoo snel mogelijk te neutraliseeren. Voor het geval de vechtwagen- aanval op niet te doorschrijden hindemissen stuit of om andere redenen de voorwaartsche beweging moet staken, zal de infanterie trachten met eigen middelen terrein te winnen. De vechtwagens zullen bij het bereiken van het aanvalsdoel tot aan de komst van de infanterie zich ter plaatse handhaven, waarbij een dusdanige opstelling dient te worden ingenomen, dat de infanterie gelegenheid krijgt zich te hergroepeer en en tegen aanvallen op te vangen, de vechtwagens aan 's vijands waarne ming worden onttrokken en het voorwaarts gaan op gemakkelijke 429

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 19