wijze kan worden hervat. Wanneer te voorzien is dat het zich ter plaatse handhaven in het bereikte aanvalsdoel van betrek kelijk langen duur zal zijn, zullen de vechtwagens teruggaan naar een te voren door den infanterie-bataljonscommandant aangewezen verzamelplaats. In het geval de vechtwagens ontdekken, dat de infanterie niet kan volgen, keeren zij terug en trachten de weerstandskernen, welke door de vechtwagens waren gepasseerd en de voorwaartsche beweging van de infanterie remmen, te vernietigen. Heeft dit geen resultaat dan zullen zij naar de infanterie terug gaan en bevelen voor den hernieuwden aanval ontvangen. Wanneer de infanterie haar laatste aanvalsdoel heeft bereikt zal de infanterie-bataljonscommandant de vechtwagens, welke te zijner beschikking waren gesteld, afdanken. De op deze wijze vrijkomende secties groepeeren zich in de „positions de regrou- pement" welke te voren door de commandanten van de vecht- wageneenheden zijn aangewezen en stellen zich weer onder hun bevelen. Ten slotte geeft het Fransche reglement aan, dat tijdens het gevecht de verbinding tusschen vechtwagens en infanterie wordt tot stand gebracht door het gezichtsverband en door het geven van schriftelijke bevelen en berichten aan de vechtwagens, welke zich dicht bij de voorste infanterie bevinden. Deze laatste methode is alleen mogelijk wanneer de sectie- en groepscommandanten alsmede de verbindingsmanschappen van de infanterie daarin geoefend zijn. Zij moeten de vechtwagens van de sectiecomman danten kunnen herkennen en deze wagens van achteren kunnen naderen (bedacht zijn op het plotseling verplaatsen van den staart bij snelle wendingen), de aandacht van de sectiecommandanten weten te trekken bijv. door met een metaal voorwerp te slaan op de achterzijde van den koepel. Slot volgtJ. 430

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 20