480 genoemden o.r. Ie vewn. leenen zich door slecht zicht niet voor vk.doel- einden2ede vk.vewn. maken een verrassenden aanval vrijwel onmo gelijk 3e zij worden in gevecht gewikkeld met het vij. pag. 4e de vk.sie. is dan tijdens het gevecht voor gevechtsverkenningen vermoedelijk niet beschikbaar. De motorrijders zullen zoo lang mogelijk van hun rijwiel gebruik maken, doch verkennen daarna te voet. „In allernachster Nahe des Feindes ist nun einmal die Aufklarung zu Fusz auch für die schnelle Panzertruppe die Aufklarung, die neben dem kleinsten Risiko sicher den gröszten Erfolg bringt." Onbegaanbare terreingedeelten worden voorzien van een ken- teeken. Pantserafdeelingen. Onder den titel „Motorisierte Gedankensplitter aus aller Welt" zullen regelmatig in het M.W. de voornaamste vragen betreffende de motoriseering worden besproken. In nr. 33 van Febr. '38 vangt de luit.-kol. Braun aan met de volgende onderwerpen. Organisatie pantserdivisie (brigade). Het geringe succes der It. pantserbrigade besprekende tijdens de manoeu vres in 1937 op Sicilië gehouden, is S. van oordeel, dat de oorzaak is gelegen in de omstandigheid, dat art. en vlgn., benevens middelbare vewn. met sterk pantser en geschut van 7,5 cm, geheel aan de organisatie der pant serbrigade ontbraken. Het moet duidelijk zijn dat een tankslag een slag der verbonden wapens is, dat nooit met den vew. alleen de overwinning kan worden 'behaald. Vewn., art., pioniers, vliegers, neveltroepen, verbin- dingstroepen en diensten zijn voor een goede organisatie noodig. Kan men het niet doen zonder den middelbaren vew. Achter de eerste vew.golf moet steeds een vuurkracht gereed staan om opduikende doelen snel te vernietigen de vuurkracht zelf moet behoorlijk sterk gepantserd zijn dit is de middelbare vew. Gemengde vew.batn. zijn dus noodig, wellicht zelfs gemengde cien., bijv. 3 sien., lichte en 1 sie. middelbare vewn. Gebruik van kleine vewn. S. brengt sterk naar voren, dat kleine vewn. niet geschikt zijn voor zelfstandige opdrachten. Hoewel deze meening ook is neergelegd in de Hongaarsche inzichten, voorkomende in M.W. Oct. '37 nr. 18 (I.M.T. 1938 nr. 2 biz. 188), wordt zulks in het betrekkelijke artikel niet doorgevoerd t.a.v. het gebruik tijdens het ontmoetingsgevecht, waar men ze bij het stooten op den vij. verrassend z.m. op een vleugel wil inzetten om het voorw. gaan der inf. mogelijk te maken. Hierin ligt te veel een zelfstandig gebruik de geëischte vuurbescherming van art. is in dit stadium niet te verkrijgen, terwijl er op moet worden gerekend, dat de voorste troepen van den vijand van tankbuksen zijn voorzien. „Wir glauben daher, dasz die vorgeschlagene Art der Verwendung von Kleinkampfwagen zu selbstandiger Kampfhandlung nur in Ausnahmefallen gegen demoralisierten oder schlecht bewaffneten Feind möglich ist." (In Frankrijk deelt men 'bij de spits ook wel eens e«n lichten vew. in maar dan als pag.). Het volgen der vewn. door gemot. inf. Hoewel bij het volgen van de inf. op gemotoriseerde, gepantserde voertui gen bij een voltreffer inderdaad de geheele bezetting van een voertuig verloren gaat, acht S. dit veel naar voren gebrachte bezwaar niet van overwegend belang. De industrie levert reeds zeer lage voertuigen, welke een klein doel bieden en geschikt zijn voor vervoer van een groep inf. Hoofdzaak is, dat de pantseraanval door sterke art. en overmachtige lucht strijdkrachten wordt gesteund en op een breed front „en masse" wordt ingezet. De transportwagens moeten met afstanden en tusschenruimten rijden, zoodat men snel voor het gevecht ontwikkeld is. Ook mag niet te dicht op

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 76