481 de vewn. worden opgesloten om geen verliezen te lijden door het daarop afgegeven vij.vuur. Hoe groot deze afstand moet zijn, schrijven de omstandig heden voor bij den aanvang van het gevecht kan men rekenen op een paar 100 m. In Italië neemt men 200 m foto's van de Russische manoeuvres geven aan, dat daar de infanterist den vew. onmiddellijk volgt. Vewn. in den Spaanschen burgeroorlog. In M. W. 1938 nr. 33 wijdt mj. Sieberg het geringe succes der vewn. in den 'burgeroorlog in Spanje hoofdzakelijk aan de omstandigheid, dat de art. steun onvoldoende was en de inf. niet volgde, zoodat de vewn. dikwijls na binnen gedrongen te zijn, rechtsomkeert moesten maken, zonder dat van het verkregen succes werd geprofiteerd. „Ohne Infanterie, die den Panzer- kampfwagen folgt, ist ein Angriff gegen einen eingerichteten Feind nicht erfolversprechend, vor allem dann nicht, wenn die Panzerfahrzeuge in geringer Zahl eingesetzt werden." Voor de nationalen was het een groot nadeel dat hun vewn. niet met een antitankwapen waren uitgerust. De rooden gebruikten hun vewn. (wel met een pantserdoorborend wapen) als pag., waardoor de nationale vewn. uitge schakeld werden. Een dergelijk gebruik van vewn. kon echter alleen plaats vinden door de geringe art.sterkte bij de nationalen„Wir können sicher sein, dasz bei einer starken Artilleriewirkung des Angreifers die Panzer- kampfwagen des Verteidigers sich auszerhalb der Feuerwirkung begeben." Samenwerking inf. - v e w n. In D.W. 1938 Heft 5 treffen wij enkele aan het Hongaarsche tijdschrift ,,Magijar Katonai Szemle" ontleende voorbeelden aan, welke een duidelijk beeld geven van de samenwerking tusschen inf. en vewn. In het le voorbeeld wordt een methode aangegeven, waarbij de vewn. van hun snelheid profi- teeren en toch de inf. voorw. wordt geholpen men tracht dus hier aan het veelvuldig genoemde hoofdbezwaar tegen de nauwe samenwerking tegemoet te komen. Men wil dit verkrijgen door de eerste pantsergolf met groote snelheid te doen doorstooten om af te rekenen met het vij. pag. terwijl de rest gezamenlijk met de inf. volgt. Dit voorbeeld vermeldt het volgende De blauwe voorhoede 1 R.I. bestaande uit Inf. I, II en III is met 2 bataljons vastgeloopen Inf. HI zal links van Inf. II voorw. gaan (zie schets 1.). Het aan de voorhoede toe gevoegde pantserbat. heeft opdracht, Inf. Ill te passeeren wanneer dit de lijn L.S. heeft bereikt en dan hoogte 120 en ZO.-helling hoogte B aan te grijpen en daardoor het voorw. gaan van de inf. mogelijk te maken. De vij. vermoedelijk lichte troepen heeft 4 uren tijd gehad om zich ter verdediging in te richten. Pag. nog niet waargenomen, doch vermoedelijk in omgeving van hoogte 120. Het pantserbataljon bestaat uit 3 cien. elke cie. uit 3 sien. a 5 lichte vewn. en 1 sie. van 7 kleine vewn. De gevechtsformatie van het bat. is als op schets 2 aangegeven. dorp. pjn/jcr6<}/

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 77