482 JcHE TJ 2 kleine vewn golf jicn hchfe vewn./' 1 I hnie. ?S go/f IJ/'e hchfe vewn.) J K 2$ Hnie. Wanneer Inf. Ill de lijn L.S. heeft bereikt, passeert het pantserbat. in de in schets 2 aangegeven formatie de kleine vewn. „stoszen vor der ersten Welle mit höchster Geschwindigkeit gegen die fdl. Panzerabwehr und die Flanken vor." De fuseliers van Inf. Ill sluiten zich bij de le golf der le linie aan en laten zioh „mitziehen" na 100 m zullen zij het tempo niet meer kunnen volgenzij zoeken dan dekking en wachten dan de 2e golf af. Nu worden zij door deze vewn. en later door die van de cie. in 2e linie weer 100 m medegesleept. Eerst na het passeeren van de laatste golf is de inf. weer op zich zelf aangewezen, maar op dat tijdstip bereiken de voorste vewn. den vij., waardoor de inf. haar voorw. beweging kan hernemen zij moet nu snel handelen om het succes van de vewn. door bezetting van het terrein uit te buiten. Wanneer het terrein O. en ZO. van A-dorp niet „panzersicher" is (zie schets 3), verdient het aanbe veling, „das Panzerbatl. rechts vom I Batl. zur Umfassung ein- zusetzen." De inf. moet dan haar voorw. beweging hervatten, wanneer de linker vleugel van het pantserbat. hoogte 120 heeft bereikt. De formatie der vewn. komt overeen met die van schets 2, m.d.v. dat de kleine vewn. als 3e linie de 3e cie. volgen en met 1 sie. A-dorp in het NO. afsluiten en met 2 sien. ihoogte 120 bezetten. Van de 3 cien. vallen 2 cien. aan op hoogte B en de 3e cie. op hoogte 120. d. V. Infanterie. Reorganisatie van de Engelsche infanterie. Verschillende recente tijdschriftartikelen houden zich bezig met de reor ganisatie van de Eng. inf., haar toepassing bij de in Br.Indië gelegerde onderdeelen en haar invloed op het tactisch gebruik van nieuwe wapens en eenheden. Aan de Times van 22-l-'38 ontleenen Mil. Wochenblatt nr. 34 en D. Wehr. nr. 7 bijzonderheden omtrent de samenstellingvan een nieuw fus.bat. (rifle battalion), waarvan er 3 een inf.brigade zullen vormen. l) De samenstelling van het fus.bat. zoowel als van het nader te bespreken mitr.bat. schijnt nog niet volkomen vast te staanzoo vonden wij elders een opgave van 4 cien. instede van 3 per fus.bat. en 12 lt.mitrn. per fus.cie. instede van 8. Cfc i-iETJ J. r^n)jer8wi

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 78