488 optreden. Het is dan ook niet verwonderlijk aldus S. dat de It.art. zulke goede resultaten heeft bereikt nochtans dient het vnl. hieraan te worden toegeschreven dat de It.tpn. hun doelen met slechts zeer geringe verliezen hebben kunnen bereiken terwijl die van den vijand steeds zeer zwaar waren. Luchtdoelartillerie en- mitrailleurs. B. B. S. M. Feb. geeft in de rubriek Analyses et comptes rendus in de Romania Mïlitara door kap. Cematescu gepubliceerde inzichten weer over L'emploi tactique des mogens de D(éfense) T(errestre) C(ontre) A(éronefs) pendant les différentes phases du combat. Terecht merkt S. op, dat de kennis welke omtrent 'het gebruik van de ld.art. bestaat, nog weinig in overeen stemming is met de steeds toenemende belangrijkheid van de door haar te vervullen taak. Kap. Cernatescu ziet haar als volgt. Naderingmarsch. Taakbeschermen van a. de eigen luchtwg. b. het gros van de marscncolonne, in het bijzonder van de art. Indien de sterkte zulks toelaat, kunnen enkele ld.eenheden worden vooruit geschoven, ove rigens blijven zij ter hoogte van hoofdmacht en art. De cdt. van de groote eenheid bepaalt de tijdstippen en lengte der sprongen waarmede de ld. eenheden zich verplaatsen, hetgeen zoodanig dient te geschieden, dat de geheele ld.art. in stelling staat wanneer de hoofdmacht den marsch ingaat, terwijl voorts tijdens de sprongsgewijze verplaatsingen per afd. steeds 2 bijn. tot vuuropening gereed zijn. Het aantal beschikbare ld.mitrn. is te gering voor het beschermen van de geheele colonnemen beperkt zich derhalve tot stellingname in de nabijheid van de achtereenvolgende gevaar lijke weggedeelten zulks dient te zijn geschied wanneer de te beschermen troepen ter hoogte van de stellingen der ld.mitrn. aankomen. Gevechtsaanraking en inleidend gevecht. Taako. beschermen van de eigen-, b. bestrijding van de vij. luchtwg. De verplaatsingen der bijn. worden door de afd.cdtn. bevolen aan de hand van aanwijzingen van de cdtn. der divn. of L.Kn. waaraan zij zijn toegevoegd. Aanval. De ld.eenheden blijven groctendeels in de hand van de cdtn. der legers. Taak als voren. Indien de vij. tijdens den aanval bombardements- vlgn. inzet, gaat bestrijding daarvan voor. Vervolging. Evenals t.a.v. andere wapens dient te worden gedecentra liseerd een deel der ld. eenheden komt ter beschikking van cdtn. van groote eenheden in eerste lijn. Verdediging. In beginsel centralisatie binnen het legerslechts indien L.Kn. zeer breede fronten innemen, worden ld.eenheden t.b. daarvan gesteld. Taaktijdens de organisatie van de verdediging vóór alles vij. luchtwg. en -vk. bestrijdentegen bomaanvallen slechts optreden indien deze zijn gericht tegen de reserves van de groote eenheden welke taak bij alle andere voorgaat. Terugtocht. Decentralisatie door toevoeging aan L.Kn. en zelfs aan divn. Een deel der ld.eenheden wordt ingezet voor de verdediging van gevaarlijke punten, welke de terugtrekkende troepen moeten passeeren en derhalve het doel vormen van vij. luchtaanvallen. Legering. Een legeringsgebied met een doorsnede van 8 a 10 km behoeft de 'bescherming van een afd. ld.art. welker 3 bijn. normaal een driehoeks opstelling innemen. Bescherming van een groote eenheid tijdens den marsch. Hoewel ver plaatsingen van groote eenheden als regel bij nacht zullen geschieden, kunnen de omstandigheden dwingen tot dagmarschen, in welk geval vij. luchtaanvallen zijn te verwachten. Voor de bescherming van een langs een enkelen weg marcheerende divisie, welker colonnelengte ongeveer 25 km bedraagt, acht S. bij een gelijke marsohlengte ten minste noodig 5 ld.bijn. (practisch dus 2 afdn.) benevens 1 cie. ld.mitrn. (aantal sien.?) tegen laag- vliegende vlgn.

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 84