491 De Standard, Motor Company vervaardigt cylinderkoppen en cylinders die bij deze fabriek tevens aan elkaar worden geschroefd en gekrompen. De Rover Company Ltd. vervaardigt drijfstangen, kleppen, zuigers, enz. De Austin Motor Company vervaardigt in samenwerking met de Fairey Aviation Company motormountings, vleugels en fuselages waarna complete Fairey Battle vlgn. worden afgeleverd. Bovendien vervaardigt deze fabriek verschillende onderdeelen voor de Mercury motoren. Er zal te Speke bij Liperpool een groote fabriek worden opgericht voor de vervaardiging van Bristol Blenheims. Deze fabriek zal eveneens worden geleid door de Rootes Securities Ltd. Aero D. van Nov. 1937. Aerial bombardment on a rampage door Cy Caldwell. S. waarschuwt er voor om hetgeen in Spanje en China door de lu.str.krn. wordt gepresteerd als voorbeeld aan te nemen voor hetgeen daarvan in de toekomst is te verwachten. Hij geeft hiervoor 3 redenen op le. het optreden van de vlgn. wordt te veel gebonden aan de actie van de grondtpn. 2e. over het algemeen wordt geen modern materieel gebruikt 3e. het personeel is, vooral aan de zijde van de Chin, en de Jap. zeer slecht geoefend. Zoowel in Sp. als in Ch. zijn de vlgn. in hoofdzaak gebruikt als hulp wapen voor de grondtpn. voor het bombardeeren van en het afgeven van mitr.vu. op motortransporten, vluchtelingen en art.stlnen voor het ter- roriseeren van de burgerbevolking. De Chin, hebben bovendien geen lucht macht „They merely 'have some airplanes flown by pilots who have had „little more than primary training". Voorts beschikten zij niet over moderne bommenrichtkijkers en al hadden zij die gehad dan zouden zij ze volgens S. toch niet hebben weten te gebruiken. Er is door de Chin, dan ook geen enkele bomaanval uitgevoerd op Jap. vliegkampschepen of transportschepen. Ook de Jap. luchtmacht acht de S. slechts 2e rangs. Blijkbaar zijn ook de Jap. bommenwerpers alleen in staat dln. met een groote oppervlakte zooals steden e.d. te treffen doch geen kleine dln. als krachtstations, spoorweg stations e.d. S. beëindigt zijn art. met aan te geven hoe n.z.m. de Chineesche lu.str.krn. hadden moeten worden gebruikt. Hij vangt aan met er op te wijzen, dat de voordeelen hier oorspronkelijk aan de zijde van den vdd. waren. Deze toch kan zijn lu.str.krn. verdeelen over een zeer groot aantal vliegvelden terwijl de aanvaller was aangewezen op vliegkampschepen en eenige terreinen aan de kust nadat hij geland was. De vdd. kon dus zijn krachten concen- treeren terwijl de aanvaller genoodzaakt was zijn lu.str.krn. te splitsen. De lu.str.krn. hadden door de Chin, van den beginne af strategisch gebruikt moeten worden en niet tactisch zooals is geschied. Daar in de luchtvaartliteratuur van den laatsten tijd in het algemeen zeer sterk de nadruk wordt gelegd op de indirecte luchtvdd. met bom menwerpers verdient een redactioneel artikel in The Fighting Forces van Dec. 1937 vermelding waarin de redactie als haar meening te kennen geeft, dat in het bijzonder voor Eng. in de eerste plaats gedacht moet worden aan de directe luchtvdd. met jagers en daarna pas aan de indirecte luchtvdd. met bommenwerpers. De S. noemt als nadeelen van de indirecte luchtvdd.: le. de atmosferische omstandigheden moeten het starten met zwaar beladen toestellen mogelijk maken 2e. de navigatie, welke zeer nauwkeurig moet geschieden is moeilijk 3e. men moet rekening houden met zware verliezen daar men moet aan nemen, dat de vij. bij de directe luchtvdd. minstens evenveel succes heeft als de eigen partij. Een dergelijk standpunt wordt blijkens een art. in dezelfde aflevering eveneens ingenomen door den air-correspondent van het tijdschrift, hoewel deze de waarde voor leger en vloot van de offensieve actie van de lu.str.krn.

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 87