Leersia hexandra was. Het militair grasland te Tjimahi bleek intusschen onmisbaar voor de gras- en hooivoorziening, zoodat dit land weer snel tot volle productie werd gebracht en thans 125 bouw grasaanplant heeft tegen Padalarang 110 bouw. De beide afdee- lingen leverden samen in het laatste jaar ruim 18 millioen kg gras, waarvan 10.000.000 kg werd verwerkt tot hooi. De afdeeling Tjisaroea is voor het remonte-depot van bijzondere waarde gebleken: de paarden komen er zeer spoedig in goede conditie. Aangezien de gronden er vruchtbaar zijn, worden ver schillende voeder-gewassen verbouwd als bijvoer voor de paarden, zooals paspalum, klaver, haver (voor haksel), raaigras, Bengaalsch gras, olifantsgras en wortelen. In het afgeloopen jaar was de opbrengst van deze gewassen ruim 700.000 kg. Van de drie afdeelingen, waaruit het remonte-depot bestaat, dient de afdeeling Tjimahi uitsluitend voor de gras- en ho'oi- bereiding, de afdeeling Tjisaroea voor het onderbrengen van paarden (benevens voor het kweeken van voedergewassen)ter wijl de afdeeling Padalarang bestemd is voor het onderbrengen van paarden en voor de gras- en hooibereiding. Wij hopen dat deze voor het Leger zoo nuttige instelling nog vele jaren ten bate van de bereden wapens welke ondanks de voortschrijdende motoriseering en mechaniseering hun bestaans recht nog geenszins verloren hebben moge bloeien. Naschrift van de redactie- Ter gelegenheid van vorenstaand jubileum werd a. de titulaire rang van Luitenant-Kolonel verleend aan den Majoor der Cavalerie C. P. J. Oomes, Directeur van het remonte-depot. b. de kleine zilveren ster voor trouw en verdienste verleend aan den tuinopziener H. L. Jonathans en de bronzen ster voor trouw en verdienste aan den schrijver R. Martapradja. 418

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 8