where they are going, how they are going there, or what means to adopt in freeing themselves of the tenacles of a death-grip situation, that fact is not evident. The Chinese on the other hand have found with their backs to the wall, ways of applying the ancient virtues of kinship, proportion, even humor to their dilemma. They are beginning to find their way. That is the great though admittedly incomplete lesson of he present phase". Shanghai, 28 Maart 1938. N.I.O.V. ORGAAN. 463 Het Febr.-nr. opent met een „In Memoriam" ter nagedachtenis aan den op Ambon overleden Kapitein van Duin. Vervolgens spreekt het H.B. woorden van afscheid tot Luit.-Gnl. A. G. van Tricht en Kol. G. D. E. J. Hotz, die hun militaire loopbaan hebben beëindigd en naar Nederland zijn vertrokken. W. J. Lucardie geeft een overzicht van de gebeurtenissen in het Verre Oosten in het tijdvak 1 Oct. 31 Dec. 1937. Kap. Dr. J. M. Somer vervolgt zijn artikel„De raid naar Zeebrugge." (tevens slot) en beschrijft in een ander artikel op levendige wijze de jubel- golf, welke over Nederland trok, bij het bekend worden van de geboorte van Prinses Beatrix. „v.R." besluit zijn beschouwingen over de betrekkingen tusschen Japan en Sovjet Rusland. De off. van gez. Ie kl. Kothe behandelt de recruteering en opleiding van de officieren van gezondheid, welk vraagstuk thans weer actueel is, daar de laatste officieren van gezondheid, die vóór het beëindigen van hun studie een verband hebben aangegaan, dit jaar of het volgend jaar zullen uitkomen. „T." geeft een vrije vertaling van eenige in de „Revue Militaire de l'Afrique Occidentale Francaise" van Juli 1937 voorkomende waarschuwingen en raadgevingen voor cdtn. van kleine eenheden. Ten slotte nog de rubrieken„Mededeelingen van het hoofdbestuur", „Veranderingen" en „Uit pers en periodiek." Op de eerste bladzijde van het Mrt.-nr. treffen we een „In Memoriam" aan ter herdenking aan den schrijver van de „Grepen uit den Atjeh- oorlog", den gnl. mj. tit. b.d. J. C. A. Bannink. De off van gez. Ie kl. Kothe vervolgt het artikel over de opleiding van de offn. van gez. „Vm." geeft een overzicht van hetgeen de wereldpers omtrent de opening van de vlootbasis Singapore heeft gezegd. Kap. Dr. Somer herdenkt het 75-jarig bestaan van Bronbeek, de instelling, waar zooveel oud-militaren hun laatste levensjaren rustig doorbrengen. Daarna volgen een herdenking van het ridderfeest te Manado ter gelegen heid van de uitreiking der ridder-diploma's der Militaire Willemsorde, de opgaven voor het toelatingsexamen H. K. S. 1938 (krijgskundige studiën), het jaarverslag 1937 van de N. I. O. V. en verslagen der afdeelingen, eenige financieele verslagen benevens de rubrieken „Mededeelingen van het hoofd bestuur", „Belangrijke brieven", „Van de afdeelingen", „Veranderingen" en „Uit pers en periodiek" en ten slotte een bespreking van het bekende boek van Zentgraaff, getiteld „Atjeh". d. V.

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 59