556 3e Vraagtijd 1 uur. Overzetten, in Maleisch-Arabische karakters. Adapoen boemi itce soeatoe boelat terlaloe amat besamja. Maka moeka boelat itoe ditempati sekalian manoesia sekalian binatang dan sekalian toemboeh-toemboehan. Bahwa boemi itoe tiada tjehajanja sendiri tetapi ia terima tjehajanja dari pada matahari. Bermoela sehari-hari kita orang lihat seperti matahari itoe terbit dari timoer dan masoek di barat tetapi matahari tiada berpindah dari pada tempatnja melainkan boemi itoe jang berpoesing seperti gasing. Maka kepoesingan itoe disoedahkan satoe kali dalam doea poeloeh empat djam. Maka apabila behagian moeka boemi jang ditempati kita orang terbalik kematahari maka orang kata hari siang jaïtoe dari pagi poekoel enam sampai sore poekoel enam. Maka sementara waktoe itoe lain behagian moeka boemi jang tiada ter balik kematahari itoe tiada diterangkan oleh matahari. Maka sebab itoe disana hari malam djoea adanja. ORGAAN N.I.O.V. Het April-nummer opent met een artikel van generaal b.d. A. Kruisheer, getiteld„De expeditie naar Sigli in Augustus 1897". „Aanvoerder en discipline" is een artikel van „V", bewerkt naar een artikelenreeks uit „Deutsche Wehr". Luit. Lettinga vermeldt e.e.a. over de luchtaanvallen op en de verdediging van Londen tijdens den wereldoorlog. Na een levensschets van den soldatendominee Iz. Thenu volgt een kort overzicht van de militaire rechtspraak in het leger van de U.S.A. door luit. De Leeuw, waarna het orgaan besluit met de gebruikelijke rubrieken Mededeelingen Hoofdbestuur, Belangrijke brieven, Van de afdeelingen, Ver anderingen en Uit pers en periodiek benevens een door „S." gehouden bespre king over het Handboek voor den Off. van gez. van het Kon. N.I. Leger. In het Mei-nummer zet gnl. A. Kruisheer het artikel over „De expeditie naar Sigli in Augustus 1897" voort (tevens slot). W. J. Lucardie behandelt het gebeuren in het Verre Oosten tusschen 1 Jan. en 31 Maart 1938. „Vm." bepleit meer gelegenheid tot sportbeoefening buiten de diensturen en doet daartoe eenige suggesties. Kap. A. Kint geeft „Een en ander over de toepassing van de cartografie (en in het bijzonder de luchtfotogrammetrie) bij den veldtocht van Italië in Abessinië". Luit. Romswinckel behandelt enkele wenken, welke van nut kunnen zijn bij het africhten van jonge paarden. Na opname van de voor het toelatingsexamen H.K.S. 1938 (Intendance Studiën) gestelde vragen en een herdenking van het 70- resp. 20-jarig bestaan van de H.K.S. en Hoogere Marine Krijgsschool, volgen eenige verslagen, mededeelingen van het Hoofdbestuur, belangrijke brieven, veranderingen en tot slot de rubriek „Uit pers en periodiek". d. V.

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 50