590 bestaande uit een co.gp. (3 vewn.) en 3 sien. a 7 vewn. totaal 24 vewn. Het beste resultaat wordt verkregen, wanneer men werkt met half-sien. van 3 vewn. De wagens van sie.- en half-sie.cdtn. zijn voorzien van zend en ontvangstationde anderen alleen ontvangstations (5 mijl radiotelefonie en 12 mijl radiotelegrafie)Overige vb.middelen6 vlaggen en signaal middelen bediend door een man in den toren. De samenwerking met andere wapens wordt verzekerd door a. Een vb. officier, die samenwerkt met een vk. officier van de te steunen eenheid. b. Een vb.gp. bestaande uit 1 onderofficier en 3 man van de te steunen eenheid. Deze gp., die allerlei diensten verricht voor den vb. officier, moet een mitr. kunnen bedienen. c. Terreinverkennen, waarvoor een cav.afd. wordt gebruikt, welke zich voor de vewn. verplaatst en hun goede diensten bewijst door het aan wijzen van onbegaanbare terreinen. N.o.m. zijn deze gegevens betreffende de samenwerking niet bijzonder duidelijk. Vooral het punt c. kan niet onze bewondering wegdragen, ook niet al betreft het hier een strijd tegen Inheemsche stammen. Daar de vij. niet over pag. beschikt, kunnen dé vewn. veelal als gepant serde mitr. worden gebruikt. De hoofdtaak is samenwerking met de cav. zij zullen altijd worden ingezet, wanneer daardoor tijdwinst is te verkrijgen. Tegenover de Inh. stammen kunnen vewn. niet alleen terrein veroveren, doch ook in bezit houden, mits zij voor het invallen der duisternis door andere troepen worden afgelost. De grootste moeilijkheid schijnt het terrein te zijn, dat vaak doorsneden en rotsachtig is. De J ap ans ch e lichte i nf. div. Naar B.B.S.M. van Maart 1938 meldt, zou men volgens Russische gegevens in Japan een lichte div. van beperkte sterkte hebben ingevoerd, welke geheel op voertuigen wordt vervoerd en van moderne bewapening is voorzien. Deze groote eenheid is bestemd voor de vk.: zij zal zijn samengesteld uit staf2 reg.inf. 1 gemot.-gemech.reg. 1 reg. art. en 1 reg.diensten. Het reg.inf. zal bestaan uit 3 batn. a 3 fus.cien. en 1 mitr.cie. Totale sterkte van het reg. 2080 man 1600 lichte aut.wapens 48 mitrn. 12 anti-tank - mitrn. en 6 mrtn. van 81 mm. Het gemot.-gemech.reg. zal bevatten 1 bat.vewn. 1 „bataillon porté" en een eenheid paun. Totale sterkte 1680 man 30 vewn. 12 paun. en 4 mrtn. Het reg.art. bestaat uit 3 afdn. a 3 bijn. De totale sterkte van de div. bedraagt10.500 man 1000 voertuigen en 50 vewn. Vewn. b ij de cavalerie. In B.B.S.M. van Maart 1938 troffen wij de volgende gegevens aan betreffende de in Amerika bij cav. eenheden in gebruik zijnde vewn. Gew. 8 tot 10 t. bemanning4 bewapening 1 mitr. van 12,7 mm en 3 aut.wapens (drie van de wapens in den toren en 1 vooraan) snelheid 56 km/u. De vew. is voorzien van radio. Ervaringen uit den S p. burgeroorlog. Meeningen van den E.schr. Liddel Hart 1. De luchtaanval vooral het bommenwerpen heeft niet dat succes gehad, dat men ervan verwachtte. 2. De directe uitwerking van den luchtafweer is gering de preventieve uitwerking is groot. 3. De elastische verdediging is zeer sterk en te verkiezen boven een starre verdediging.

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 86