595 liseering van een ingegraven vij., bij vuur van mitrn. op vliegtuigen of bij vu. met inf.gs. op kleine doelen. De moeilijke doelverkenning en -aanwijzing wenscht S. te bestrijden door het rustelcoze en voortdurend inzetten en gebruiken van alle beschikbare waarnemingsorganen, meldingen uit voorste lijn enz., alles wederom met behulp van de nieuwste technische hulpmiddelen en na grondige beoefening in vredestijd. De behoefte aan kaarten acht S. geen bezwaarzij dienen in grooten getale te worden aangemaakt, in vij .land door luchtkaarteering. Ten slotte merkt S. nog op, dat vele belangrijke vij. ondernemingen (aanvallen, tegenaanvallen, nadering onder dekking van vewn., verschuiving van reserves, terugnemen van tpn., enz.) dikwijls opzettelijk zullen worden uitgevoerd onder omstandigheden, welke waargenomen vu. onmogelijk maken (rook, nevel, schemering, duisternis) men is dan tot niet-waarge- ncmen vu. gedwongen en de daaraan gewende tp. zal in het voordeel zijn. v. S. Artillerie. Organisatie en bewapening. Engeland. M.W. 35 ontleent aan Un. Serv. Rev., 27 Jan., het bericht dat nog wordt overwogen, instede van zes-, achtstukkenbijn. in te voeren (Vg. I.M.T. '38, blz. 87). Italië. Volgens het Jahrbuch des deutschen Heeres 1938 behoort tot elk reg. div.art. 1 ld.bij. a 6 stun, van 20 mm. Het leger telt 5 regn. mob. ld.art., elk bestaande uit 3 afdn. van 3 bijn. en 1 zl. sie. Japan. De in dezelfde bron vermelde samenstelling van de Jap. art. wijkt slechts in zooverre af van die, weergegeven in I.M.T. '37, blz. 850, dat 2 afdn. rijd. art. minder doch 1 afd. bg.art. meer en in totaal 6 regn. mob. ld.art. worden genoemd. Gemot, zijn de ld.art., de zw. bijn. (15.5 L, 24 hw., 28 mrt.) en de zw. vd.bijn. van 10,5 L die van 15 hw. hebben pd.tractie. De regn. div.art. zullen na de in uitvoering zijnde reorganisatie bestaan uit 2 afdn. (gemoderniseerde) 7,5 vd. en 1 afd. 10,5 hw. Daar de sterkte der afdn. en bijn. niet is vermeld, kan niet worden beoordeeld, of de vermin dering met 1 afd. vd. of bg. per reg. een verzwakking beduidtde aandacht wordt er op gevestigd, dat de Jap. div. ook volgens genoemde bron nog 4 regn. inf. sterk is. Portugal. Volgens A.R.Mrt. telt elk der 5 Port. divn. 1 reg. art. van 2 afdn. a 4 bijn. de legerart. bestaat uit 3 afdn. bg.art. (a 4 bijn.) en 2 regn. a 2 afdn. zw. art. Aan ld.art. wordt beschikt over 2 (wordt 3) regn. met in totaal 5 bijn. Zwitserland voert een nieuw bg.kanon in, fabricaat Bofors. Kal. 7,5 cm, max. Vo 500 m/sec., max. dracht 10 km, proj.gew. 6,5 kg; gew. in stelling 800 kg, 9 draaglasten (M.W. '38). Uit het artikel L'organisation de l'artillerie de montagne allemande: pendant la grande guerre (R.d'Art., Feb.) blijkt, welke moeilijkheden werden onder vonden bij de oprichting van bg.afdn., waaraan zich na het uitbreken van den oorlog een niet voorziene behoefte deed gevoelen in Nov. 1918 waren ten slotte nog slechts 7 afdn. aanwezig, elk bestaande uit 3 bijn. van 4 stun. (7,5 en 10,5 cm, fabrikaat Krupp en Skoda). Volgens het referaat L'artillerie d'accompagnement immédiat dans les unites de cavalerie (R.M.G. Maart) zijn in Hongarije bergvuurmonden bij de inf. ingedeeld, welke in afwachting van invoering van andere wapens worden gebruikt le als inf.hw. tegen locale weerstanden; 2e als pags. Omtrent de voor steun aan de cav. bestemde eenheden noemt S. twee mogelijkheden, die ook t.a.v. voor de inf. optredend geschut reeds meermalen zijn ver kondigd a indeeilng der beide sien. bij de cav., bediening door cavaleristen

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 91