Philby Ibn Saoed kan uit Arabië een machtigen en rijken Staat maken, die hij in etappes zal civiliseeren. Een nieuw groot Koninkrijk is in staat van wording. Londres En Syrië Philby Syrië zal bij dit nieuwe Koninkrijk worden ingelijfd. Het zal er zelf om vragen, evenals Irak, Transj ordanië en Palestina dat zullen doen. (Het is nu 1938 en wijst niet alles op de juistheid van Philby's voorspelling) Ibn Saoed is een diplomaat, die zijn doel reeds grootendeels heeft bereikt, en die een groot vereenigd Koninkrijk Arabië zal vormen, dat de gansche Nabije Oost, van Aleppo tot Mosoel, van de kusten der Perzische Golf, langs die van Indischen Oceaan, Roode en Middellandsche Zee zal omvatteneen Staat, die weldra door de overige Mogendheden als gelijkwaardige en zeer gewaar deerde vriend zal worden opgenomen. Deze voorspelling doen wij in Mei 1938 tegenover het hiervoren genoemde oordeel van den heer Lambel van Februari van dit jaar. Koweit had in ernstige mate de nadeelen, welke aan vele belangrijke havensteden klevende stad was rijk, verdorven, onrustig en karakterloos. Het bloed van Arabieren, Perzen, Negers en Joden mengde er zich zonder beperking; de syphilis bereikte er een hoogte van 90 homosexualiteit, voor het Oriënt geen nieuwigheid, werd er algemeen beoefendopium geschoven. Kortom, de stad was een Sodom, als waarvan de Heilige Boeken al spraken „En de mannen van Sodom waren boos en groote zondaars „tegen den Heere." Oude Testament, Genesis 13 13. „Wij zonden ook Lot, toen hij tot zijn volk zeide Bedrijft „gij eene zonde, welke nog geen volk voor u heeft bedreven „Nadert gij vol lusten de mannen valt gij hen op de groote „wegen aan en begaat gij zonde in uwe vergaderingen Koran, Hoofdstuk 29 27 en 28. Dat een dergelijke stad voor de puriteinsche Saoed's ten eenen- male ongeschikt was, is begrijpelijk. Maar er was geen keuze, omdat Abdoer Raman het leven bij de Moerra's ook verafschuwde. In 1900 schenen de Saoed's een kans te krijgen. De oude Moehammad Ibn Rasjid was gestorven en met hem de sterkste man der Sjammar's. Abdoer Raman vormde nu uit vrijwilligers van de Nedsjd een troepenmacht van 10.000 man, welke door Moebarak van wapens werd voorzien, en rukte op naar Hail, den zetel der Sjammar's. Abdoel Asis zou gelijktijdig met 1000 man uit het Zuiden op Riad aanvallen. De slag bij Sarif was kort en bloedig van de 10.000 man van Abdoer Raman ontkwamen slechts enkele honderdende rest werd afgemaakt in een zoo furieuze 624

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 12