Van alle zijden kwamen Sjammarkrijgers toegesneld, maar de poort bleef open. Adsjlan had zich weten los te rukken en holde nu naar de moskee maar voor hij die veilige plaats had bereikt, had Dsjiloewi hem met een sabelhouw neergeveld. Toen Dsjiloewi zich omkeerde zag hij hoe twee soldaten van Rasjid trachtten om den bij de worsteling licht gewonden Abdoel Asis de citadel binnen te sleuren en de poort te sluiten. Hij kon dit nog juist verhinderen. Abdoel Asis herstelde zich nu en te zamen met eenige anderen konden zij Adsjlan's lijfwacht neerslaan. Moehammad had intus- schen den doodelijk gewonden Adsjlan bij de haren gegrepen, zijn gelaat naar Mekka gekeerd, en hem het hoofd afgeslagen. Adsjlan s gruwelijk verminkte hoofd op Moehammad s zwaard gestoken werd nu den vijanden vertoond, waarmede hun verzet was gebroken. Abdoel Asis had de citadel in zijn bezit. Geheel Riad kwam nu in opstand, en ieder die gemeene zaak had gemaakt met de Sjammar's werd zonder veel omhaal afge maakt. Den 15 Januari 1902 werd Abdoel Asis uitgeroepen tot Heer van Riad, zoodat na eene verbanning van 11 jaren de familie Saoed weder heerschte in haar geboortestad. (Wordt vervolgd MEDEDEELING. Het wetenschappelijk Jaarbericht 1937 is verschenenhet werd den leden der Ind. Krijgskundige Vereeniging begin Juli toegezonden. Leden, die het W. J. nog niet mochten hebben ontvangen, gelieven daarvan per ommegaande kennis te geven aan den Secretaris-Penningmeester, Tjikapajangweg nr. 3, Bandoeng. Red. 627

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 15