men vrijwel altijd werk, dat wanneer het goed wordt verricht aan het geheele leger ten goede komt. Zij, die beschikken over organisatietalent of vindingrijkheid vinden bij de Intendance nog een uitgebreid terrein braak liggen. Noch op het gebied van de techniek, noch op dat van de bij de verpleging te velde toe te passen methode, heeft men het volmaak te bereikter is bij de Intendance nog zeer veel „research" werk te verrichten. Zij, die uit het goede hout gesneden zijn, voelen zich bij de Inten dance dan ook al spoedig geheel thuis zij vinden daar volop werk, dat hun groote voldoening schenkt en worden daarbij nog gesteund door het besef, dat zij werken aan een groot legerbelang, namelijk het vervolmaken van den verplegingsdienst. Een ieder ga nu na, of hij daar wat voor voelt. Betrof het voorgaande alleen de ideëele zijde van het vraagstuk, de materieele zijde verdient natuurlijk ook de aandacht. Reëele voordeelen van een overgang naar de Intendance zijn thans le Een maandelijksche toelage van 40.tot en met den rang van Luitenant-Kolonel 2e Het houden van een dienstrijpaard 3e De goede standplaatsen (8 te Bandoeng, 3 te Weltevreden, 2 te Magelang en 1 te Soerabaja). Voorts zou men daartoe kunnen rekenen voor hen, die vroeg naar de H.K.S. gaan, de kans, om eerder den kapiteinsrang te behalen (want overgang naar de Intendance gaat voor luitenants altijd gepaard met bevordering tot kapitein). Ook het verblijf in Nederland gedurende bijna 3% jaar is als een welkome afwisse ling in de Indische loopbaan te beschouwen, welke vooral aan het gezin zeer ten goede komt. Dat ten slotte altijd één der inten dance-officieren (boven de formatie) de zeer aantrekkelijke functie van leeraar aan de H.K.S. vervult, mag hier evenmin onvermeld blijven. Hoewel men daarover natuurlijk van meening kan verschillen, vormen o.i. deze voordeelen met elkaar toch wel een voldoend ruime belooning voor de volbrachte extra studie aan de H.K.S. Uitgaande van candidaten, die zich tot het intendance-werk aangetrokken voelen, zijn er o.i. weinig aanwijsbare nadeelen verbonden aan den overgang naar de Intendance. Zeker, opperofficier kan men er niet worden, hetgeen dus voor de officieren, afkomstig van de wapens, als een „nadeel" ds te beschouwen. De kolonelsrang is voorts slechts bereikbaar voor één intendant in 3 jaren, maar moeten deze zoo ver in het verschiet liggende vooruitzichten nu voor een jong officier zwaarder wegen, dan zijn carrière in de onmiddellijk voor hem liggende periode van 20 jaar 633

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 21