de Maleische taal en de Westersche taal, waarin het vereischte opstel zal worden gemaakteenige leiding bij de studie in deze beide vakken kan als regel niet worden ontbeerd. Overigens kan nog worden verwezen naar het artikel van den len Luitenant der Infanterie C. VRIES in het Juli-nummer van het orgaan der N.I.O.V., jaargang 1936, waarin meer uitvoerig is aangegeven op welke wijze en met behulp van welke studie bronnen men zich voor dit examen kan voorbereiden. Een enkele aanteekening* willen wij ons echter hierbij nog veroorloven. Vooral bij „zelfstudie in de vakken schei- en natuur kunde is het naast elkaar gebruiken van leerboeken van ver schillende schrijvers aan te bevelen. Het voor natuurkunde aanbevolen leerboek van „Gerrits" stelt vaak teleur, omdat het meestal volstaat met een beschrijving van de physische verschijn selen, zonder diep in te gaan op de wetenschappelijke verklaring het is gewenscht in elk geval nog een ander leerboek daarnaast te raadplegen, waarvoor o.m. het boek van „Everhard Bouwman wordt aanbevolen. Van het Economisch Weekblad voor Ned.- Indië bestudeere men vooral het laatstverschenen jaarnummer (verschijnt meestal in de eerste helft van de maand April). Men verzuime echter niet zich ook schriftelijk of mondeling in verbinding te stellen met één der intendance-officieren, van wien dan ongetwijfeld alle verder nog gewenschte inlichtingen kunnen worden verkregen. Is de candidaat geslaagd en toegelaten (de uitslag wordt onmiddellijk na afloop van het examen bekend gemaakt), dan heeft hij de maanden Juli en Augustus beschikbaar, om zich naar Nederland te begeven en zich te 's-Gravenhage te instal- leeren. Door tijdig en voorwaardelijk plaats te bespreken kan de overtocht nog voor ultimo Juli zijn volbracht en heeft men dus nog een volle maand beschikbaar voor famiilie-bezoek, installeeren en aanpassing aan het Hollandsche klimaat en de nieuwe omgeving. Aanbevolen wordt vóór het vertrek uit Indië zich te voorzien van een volledig stel reglementen en voorschriften, betrekking hebbende op den intendance-dienst, deze bij te werken en voorts zich v.z.v. zulks nog noodig is te bekwamen in machine-schrijven, aangezien het op de H.K.S. te leveren schrif telijke werk algemeen op de schrijfmachine wordt bewerkt. De opleiding in Nederland. De studie aan de H.K.S. is als volgt ingedeeld EERSTE STUDIEJAAR. Ie September en October Lessen aan de H.K.S., uitsluitend voor de leerlingen der Int.- studiën 637

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 25