2e November t/m April 3e Mei en Juni 4e Juli en Augustus TWEEDE STUDIEJAAR. 5e September en October 6e November t/m Februari 7e Maart t/m medio Juli en medio September t/m October 8e Medio Juli t/m medio Au gustus 9e Medio Augustus t/m medio September DERDE STUDIEJAAR. 10e November t/m Maart lie April t/m Juni 12e Juli en Augustus Lessen aan de H.K.S. voor leer lingen der Krijgsk.- en Int.- studiën Als onder le Verlof Als onder le Als onder 2 e Detacheering aan de Land- bouwhoogeschool te Wage- ningen Verlof (hierin valt echter een 5- daagsche verplegingsoefening in het terrein) Cursus in vleesch- en veekeuren aan het slachthuis te Utrecht Als onder 2e; Detacheering aan de Hoogere Textielschool te Enschede Bestemd voor deelname aan staf- reis, fabrieksbezoek, e.d.; over- rigens verlof. De daarop volgende maanden September t/m November zijn weer bestemd voor terugkeer naar Indië, waar men vóór den len December moet zijn aangekomen. Het aantal gedoceerde vakken is zeer groot. De lessen aan de H.K.S. worden gegeven door Generale Staf- en Intendance officieren van het Kon. Ned.-Ind. Leger en van de Kon. Land macht en voorts door tal van burgerleerkrachten, w.o. verschei dene hoogleeraren. Waar mogelijk worden de lessen tegelijk met andere leerlingen ontvangen, hetzij van de krijgskundige studiën, hetzij van de intendance-studiën Nederland. Het zou te ver voeren hier een volledige schets te geven van het onderwijs tijdens de opleiding in Nederland, zoodat met een enkele aanduiding zal moeten worden volstaan. Van zeer veel belang zijn ook voor de leerlingen der Int.- studiën de militaire wetenschappen. Hiertoe behooren voor hen de vakken strategie en krijgsgeschiedenis, verdediging van Ned.-Indië, oorlogsvoorbereiding, legervorming en legersamenstel- ling en stafdienst. Voorts worden door hen alle stafdienst- en strategische oefeningen op de kaart medegemaakt. Bij de stafdienstoefeningen (in alle studiejaren) maken zij meestal hetzelfde werk (bevelen, grafieken, enz.)als de leerlingen 638

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 26