686 Natuurlijk kon in dit bestek niet alles worden behandeld, wat op het vervoer van bepaalde zieken betrekking heeft. Het voor naamste is besproken terwijl de groote lijnen zijn aangegeven, waardoor ieder arts in staat is de indicatie voor een transport per vliegtuig te stellen en de meest urgente hulp gedurende de vlucht te verleenen. Dat het dikwijls een zeilen tusschen Scylla en Charybdis zal blijken, behoeft aan het opgegeven schema van indicaties niets af te doen. Men houde steeds in het oog, dat snelle hulp dubbele hulp is en dat tegenover eventueele nadeelen van het transport door de lucht vaak reëele voordeelen staan als gevolg van de snelle en rustige wijze van vervoer. Aangezien noch de techniek, noch de medische wetenschap stil staan, is het bijna zeker dat de indicaties mettertijd zullen moeten worden herzien en dat vele thans als absoluut geldende contra indicaties in relatieve zullen overgaan, waardoor het operatie terrein van het roode kruis vliegtuig nog meer zal worden vergroot. Literatuur LEDUC. Notions de Médecine Aéronautique. LEDUC. Indications et contre indications du transport par avion dans les affections chirurgicales de l'a'bdomen, du thorax et du crane. WELLS. Evacuation of sick and wounded by air. BEHAGUE, RICHET et GARSAUX. -Conditions physiologiques du trans port en avion des blessés et des malades. L'avion Sanitaire 1935 en 1936. Luftfahrtmedizin 1936 bd. I heft 3. Luftfartmedizinische Abhandlungen 1936/37 bd. I heft 3. Revue Aéronautique International 1937 No. Z4.

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 74