700 een uitspraak van den minister van Oorlog der U.S.A., Woodring, welke zonder meer ook voor ons geldt: „It should be borne in mind that modern aircraft cannot be quickly improvised. The construction of airplanes neces sarily approximate rather closely our requirements in war. Furthermore, in a major war our air arm would probably be engaged almost immediately in the opening of hostilities. Therefore, it is desirable that it be practically on a warfooting in time of peace". Verder geeft hij aan hoeveel tijd er mee gemoeid is, alvorens een nieuw type oorlogsvliegtuig is ontworpen, gebouwd, beproefd en nog eens beproefd aan de hand van de practijk, in serie gebouwd en tenslotte in dienst gesteld, en komt dan tot den respectabelen tijd van 5 jaren. Dit zelfde onderwerp is al even aangeroerd in het Wetensch. Jaarbericht 1936, maar wij achten het van genoegzaam belang om zijn tij draming hier in 't kort te releveeren a. de behoefte aan een nieuw type doet zich gevoelen en wordt door de betreffende instantie in een aantal eischen geformuleerd b. het departement stelt hiervan een specificatie op en verzoekt den vliegtuigconstructeurs om aan de hand daarvan ont werpen in te dienen c. deze ontwerpen worden op het departement ontvangenjaar. d. één of twee ontwerpen worden uitgekozen en met de ont werpers wordt een contract aangegaan voor den bouw van een proefmodel. Een of twee jaar later zijn de prototypen klaar i/2 jaar. e. het prototype wordt zeer uitgebreid beproefd en beoordeeld, en waar noodig gewijzigd. Daarop volgt een order aan de betreffende fabriek voor een proefserie van 2 tot 13 proef- vliegtuigen de proefserie wordt afgeleverd minstens 1 jaar. g. deze serie wordt verdeeld over tactische eenheden en grondig in practischen dienst beproefd y2 a 1 jaar. li. op basis van het aldus volledig uitgeëxperimenteerde vlieg tuig wordt een competitie uitgeschreven voor levering van het benoodigde aantalde inschrijvingen worden op het departement tegen elkander afgewogen en tenslotte wordt de levering gegund. Deze levering zelve duurt, afhankelijk van het aantal, één of meer jaren minstens 1 jaar. „Our present bomber procurement began in 1934 and the last item in that development will be ready for a flight test in 1939. In 1934 the Army Air Corps, after a careful study, laid down requirements for four progres sive steps in bomber experimental procurement. The principal distinctions between these progressive steps were in range, bomb capacity and defensive combat power. The first step in that procurement was represented by the Martin B-10 bomber. The second step in our program is represented by our B-17, commonly referred to as the „Flying Fortress". (Een product van de Boeingfabriek. R.) Thirty-nine of these were either procured or con tracted for before the close of the last calendar year. The third step in the program was represented by the experimental bomber, XB-15, which just has been delivered to our experimental plant in the Material Division, Wright Field, Dayton, Ohio. The next and final step in that program ini tiated in 1934 is yet to come. We do not expect delivery on it before early in 1939. There you have five years of development in a single military type, the bombardment airplane." (Na het bovenstaande zal het wel duidelijk zijn, waarom luchtvaart- menschen als regel aan vliegtuigen, ontwikkeld en gebouwd volgens een dergelijke methode, de voorkeur geven boven een product van de eigen

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 88