649 Van dit standpunt bezien, geeft het voordeelen wanneer de ter reinsgesteldheid geen onbeperkt gebruik van het pantserwapen toelaat. De strategische en tactische waarde van het pantserwapen lean in het kort als volgt worden geformuleerd Het pantserwapen is een gelegenheidswap endat slechts wordt ingezet, indien daardoor een beslissing met veel kans op succes kan worden bevochten dan wel een situatie kan worden gescha-pen, waardoor het verkrijgen van een beslissing gunstig wordt beïnvloed. Geraadpleegde bronnen. 0er Kampfwagenkrieg, Gen. Ritter von Eimannsberger. Les Chars de Combat, Lieut, col. Perré. Les Chars d'assaut, leur passé, leur avenir, Commandant F. J. Deygas. Die Pantsertruppen, Gen. Guderian. Heere von Morgen, Oberst Nehring. Betradhtungen über Fragen der Heeresmotorisierung, Oberst Nehring m A.S.M. 1937. Het optreden van vedhtwagens bij den infanterieaanval in het Fransche en Duitsche Leger, J. G. Warringa in M.S. 1936.. Tijdschriftartikelen en tactische oefeningen verschenen in Mil. Wochenblatt, Revue d'Infanterie, f 1Q„, Revue Militaire Génerale, Lyót Bulletin Beige des Sciences Militaires, V Die Kraftfahr-Kampftruppe. Engelsche, Fransche en Belgische tactische voorschriften. MEDEDEELING. Gaarne voldoen wij aan het verzoek van de redactie der Vereemgmg ter beoefening van de Krijgswetenschap in Nederland om publicatie van haar Werkprogramma 19381939hetwelk als volgt luidt October 1938. Majoor der Infanterie S. Veldmeijer. De opleiding van onze infanterieook wat het kader betreft. u R ti t November 1938. Kapitein van den Generalen Staf W. J. K. Baay. Het gebruik en de organisatie van modem anti-tankgeschut. December 1938. Generaal-Majoor Jhr. J. Th. Alting von Geusau. e hoogere vorming van onze beroepsofficieren. Januari 1939. Majoor van den Generalen Staf D. A. van Hilten. De mfan- terie-aanval over de laatste 300 m. Febmari 1939. Majoor van den Generalen Staf W. Thomson. Onze kust verdediging (Landmacht, Luchtmacht, Zeemacht). Maart 1939. Kapitein van den Generalen Staf B. R. P. F. Hasselman. Strategisch en tactisch gebruik van onze gemodermseerde hchte troepen. Reserve. Kapitein van den Generalen Staf P. L. G. Doorman. Beschou wingen naar aanleiding van de artiUeristische ondersteuning van den aanval ingevolge onze bestaande voorschriften. Red.

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 37