doch zoo mogelijk van ongeveer IV2 a 2 km van de grens van het object. Licht automatisch geschut. Binnen dezen gordel komt het lichte geschut op afstanden van ongeveer 1200 m van het object, zoo danig opgesteld dat de zwakke plekken in de verdediging door het ld. geschut zoo goed mogelijk worden overlapt. Bovendien indien noodig, enkele batterijen in het object voor verdediging van punten van vitaal belang. Ld. mitrailleurs. Voor rechtstreeksche beveiliging van de ld. batterijen worden mitrailleurs geplaatst in de onmiddellijke nabij heid van de batterijen. Bij objecten van geringe uitgestrektheid worden de wapens op geringen afstand om het object gegroepeerd. Bij objecten van grootere uitgestrektheid z.n. ook enkele secties in het object voor rechtstreeksche beveiliging van punten van vitaal belang. BOEKBESPREKING. Atlas van Tropisch Nederland, verkrijgbaar bij het Kaarten magazijn van den Topografischen Dienst te Batavia-C. Prijs in geheel linnen hand met los ingevoegd register 16. Deze 31 dubbele en 135 kleinere kaartbladen tellende atlas van Nederlandsch Oost en West-Indië is met steun van de Regeering tot stand gekomen en samengesteld in onderlinge samenwerking tusschen het Koninklijk Nederlandsch Aardrijks kundig Genootschap en den Topografischen Dienst in Neder- landsch-Indië. Het bijzonder fraai uitgevoerde, aan hooge technische eischen voldoende werk is niet alleen een uiterst practische opzoek-atlas, waartoe een zeer uitgebreid register van namen van plaatsen, rivieren, bergen enz. is opgenomen, doch mede een wetenschap pelijke atlas, waarin talrijke gegevens op natuurkundig en cul tureel gebied overzichtelijk zijn bekend gesteld. Doordat de toelichtingen mede in het Fransch, Duitsch en Engelsch zijn gegeven, is de atlas ook voor vreemdelingen een zeer aanlokkelijke bron. Wij wenschen den Topografischen Dienst met dit zeer geslaagde nieuwe product van harte geluk en spreken de hoop uit dat de Atlas van Tropisch Nederland een ruim aantal afnemers moge vindende betrekkelijk geringe prijs opent daartoe de moge lijkheid. Red. 736

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 20