De groep (kleinste eenheid) telt 1 korporaal en 2 man, bewa pend met mitrailleur-pistolen en handgranaten. De brigade is sterk 1 onderofficier en 4 groepen 3 brigades vormen een sectie. De compagnie telt 3 dezer secties geweerdragenden en 1 sectie a 4 mitrailleurs. Het bataljon bestaat uit 3 compagnieën als voren- omschreven benevens een compagnie inf. geschut a 3 mortieren van 8,1 en 3 wapens van 2 cm1). Het regiment telt 3 bataljons van de gegeven samenstelling benevens een compagnie a zes 3,7 of 4,7 cm vuurmonden op auto's of gepantserde vervoermiddelen, een compagnie a vier mijnenwerpers van 12 of 15 cm op auto, een detachement uitgelezen geweerdragenden en een detachement voor den chemischen strijd met een sectie vlammenwerpers. 2) De infanterie dient de tijdens den wereldoorlog begonnen specialisatie voort te zetten en zich welbewust te splitsen in de verschillende speciale onderdeelen en deze met kracht tot ont wikkeling te brengen zonder afhankelijk te zijn van andere wapens of van wapens, welke algemeen en voor alle doeleinden bruikbaar zijn. De moderne wapens eischen overvloedige en voortdurende voorziening met munitieook m.h.o. daarop dient de motori seering met kracht te worden voortgezet. De oorlog heeft de Spaansche cavalerie van den beginne af gedesorganiseerd. De Nationalisten hebben verschillende eenheden uitstekende Moorsche cavalerie laten optreden dit optreden bleef echter beperkt tot voorhoede-actie en enkele raids op kleine schaal. Als regel werd de weinige beschikbare cavalerie gebruikt voor opdrachten van secundair belang als geleide, politiediensten enz.behoefte aan uitbreiding zoowel van groote als van kleine eenheden is tot nu toe niet gebleken. Wielrijders zijn nimmer genoemd. Motorrijders worden gebruikt voor den verbindings dienst 3). Terwijl de Spr. burgeroorlog eenerzijds de groote waarde heeft aangetoond van krachtige en op het bewegend gevecht ingestelde infanterie, heeft hij anderzijds aan vrijwel alle op den vechtwagen gebouwde verwachtingen den bodem ingeslagen. Tegen gewaarschuwde en doelmatig bewapende infanterie kunnen de tanks geen succes boeken. Zij behaalden resultaten bij Talavera de la Reina, waar dë militie een ongedisciplineerde horde op hun verschijnen vluchtte, en in gelijksoortige uitzonderings gevallen, doch overigens was hun gebrek aan succes opvallend. Het is niet duidelijk, of hiermede tankbuksen zijn bedoeld dan wel automaten, geschikt voor lucht- tevens pantserafweer. Red. -) Aan de hand van het voorafgaande betoog zou men in deze organisatie meer mortieren en meer pantserafweerwapens verwacht hebben. Opvallend is, dat schrijver geheel zwijgt over kleine mortieren, hoewel deze in het Italiaansche leger zijn ingevoerd, terwijl het Spaansche leger over een nationaal product beschikt. Red. 3) Uiteraard is „het terrein" op e.e.a. van doorslaggevenden invloed geweest. Red. 739

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 23