743 munitie voorzien, gevlogen door uitstekend ook in het optreden in verband geoefend personeel. Er zouden talrijke goed geoutil leerde vliegbases zijn, een industrie en een reserve aan personeel en materieel. Dit voor oogen houdende, kan nochtans het volgende worden opgemerkt omtrent den luchtstrijd in Spanje. Snelheid bleek de voornaamste eigenschap te zijn van het mil. vliegtuig. In den beginne, toen de bommenwerpers geen grootere snelheid hadden dan 250 km per uur, behaalden de jagers gemakkelijk de overwin- ning, doch toen goed bewapende, in verband vliegende, moderne bommenwerpers optraden met een snelheid van meer dan 400 km, werd de luchtverdediging veel moeilijkernationalistische jagers slaagden er toen niet meer in, bombardementen van steden, reeden en schepen tegen te gaan.1) Modern luchtdoelgeschut (bijv. van Duitsch maaksel) bleek doeltreffender te zijn dan men had verwacht. Dit feit dient echter noch te worden verkleind, noch te worden overdreven. 2) De lucht afweer van oorlogsschepen is volgens schr. van nog meer waarde, „surrounded as they are with complete necklaces of antiaircraft guns"uiteraard komen deze afweermiddelen meer tot hun recht in volle zee dan in een haven. Als slagwapen hadden de luchtstrijdkrachten groote waarde op dit gebied ligt volgens S. voor de luchtstrijdkrachten een toekomst weggelegd. Red. b Dit strookt met hetgeen Armengaud zegt in „La guerre d'Espagne", nml. Les Katiouska (Russ. 2-motorige bommenwerpers met een max. snelheid van 370 km/u) ayant une vitesse égale a celle des avoins de chasse italiens (Fiat) et peu inférieure (30 a 40 km) a celle des avions de chasse allemands les plus rapides (Messerschmidt)ils font leurs expeditions sans aucune escorte de chasseurs mais a haute altitude; ainsi, ils ne craignent pas les Fiat qui, montant moins vite qu'eux, ne peuvent les atteindre et les attaquer. Ils craignent peu les Messerschmidt. Ils réussissent le plus souvent a éviter le combat. Red. b Wij vestigen in dit verband de aandacht op een uitspraak van Air Vice-Marshall E. L. Gossage in „The Royal Air Force", welke wij ten volle onderschrijven The conclusion to be drawn from this is that air defence, using „defence" in its literal sense, is unreliable, and absolute security against airbombardment is not practicable. Consequently, we must rely on the offensive as our principal means of defending ourselves, and it is therefore appropriate to employ the generally accepted, though not literal, meaning of the word „defence" as ambracing both offensive and defensive measures. If, as we must, we rely upon the offensive in air warfare, the bomb becomes the chief instrument and the principal means by which the aim of air power may be attained in war. Airpower is therefore exercised through bomber aircraft, and an air force, to be adequate for its require ments must consist, primarily, of a force of bomber squadrons". Red.

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 27