3. NIEUWS VAN HET DEPARTEMENT VAN OORLOG. Genietroepen. Organisatie. Nadat in 1933 werd overgegaan tot oprichting van een afzon derlijk Bataljon Pioniers en een Technisch Bataljon noopten de in de laatste jaren plaats gehad hebbende formatie-uitbreidingen van de verbindings- en verlichtingstroepen (voor een groot deel verband houdende met de oprichting van nieuwe luchtafweer- organen en verbetering van de kustverdediging), zoomede de ver lenging van den eersten oefentijd voor het groote contingent militieplichtigen bij de genietroepen van 5% maand tot één jaar andermaal tot een reorganisatie. Bij wijze van overgangsmaatregel werd in Januari 1938 het Technisch Bataljon uitgebreid met een 2e Zoeklichtcompagnie en een afzonderlijke Depot-(Militie-) com pagnie. In de maand Juni van dit jaar werd voorts met de oprich ting van het Ie Bataljon Genietroepen te Meester-Cornelis de eerste stap gezet in de richting van de omzetting van de bestaande twee bataljons in 3 min of meer gelijkvormige eenheden. Hierin zullen de benamingen radio- en telefoon-compagnie niet meer voorkomen door het in één onderdeel de verbindingscompagnie vereenigen van telefonisten en radiotelegrafisten. Voorts zal de naam zoeklichtcompagnie worden vervangen door verlichtings compagnie m.h.o. op het algemeener stellen van haar taak. Het toekomstige Ille Bataljon te Tjimahi zal belast blijven met de militaire en technische africhting van recruten en militieplich tigen, zoomede met de opleidingen voor de verschillende kader rangen. Hoewel ook het Ie en He Bataljon de voor het onderhoud enz. van de materieele uitrusting benoodigde werkplaatsen en maga zijnen krijgen, zullen de centrale werkplaatsen, waaronder het radio-laboratorium en de centrale magazijnen van de Genie troepen te Tjimahi, blijven gevestigd bij het Ille Bataljon. Het Radiodetachement bij de L.A., omvattende het verbindings personeel voor alle radioverbindingen ten dienst van de lucht strijdkrachten, zal los komen te staan van de meergenoemde drie bataljons en de beschikking krijgen over een vrij uitgebreid radiolaboratorium, zoomede over een opleidingsinstituut voor het vormen van luchtvaartradiotelegrafisten. Dit personeel dient niet alleen te voldoen aan de bijzondere eischen, welke het lucht- vaartradioverkeer stelt, doch in de vliegtuigen tevens op te treden 744

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 28