de legeradministratie daarmede niet gebaat is. De mogelijkheid voor ieder militair om individueel een rekening te openen, blijft bestaan, en valt toe te juichen men zal zich dan de moeite moeten getroosten om zijn inkomsten maandelijks bij het postkantoor te storten. Ten slotte zijn ter verkrijging van een globalen indruk, hierna eenige bepalingen betreffende de thans geldende rekening courant-regeling met de P.T.T. opgenomen. 753 Aanhangsel. 1. Overeenkomstig het bepaalde in artikel 39a van de postverordening 1935, Staatsblad 1934 Nr. 721, zooals die verordening sedert is gewijzigd en aangevuld, geven de posterijen gelegenheid tot het storten van en beschikken over gelden in rekening-courant. 2. Op in rekening-courant gestorte gelden wordt door de posterijen geen rente uitgekeerd. 3. Het postbedrijf stelt zich ten volle aansprakelijk voor de bij dit bedrijf in rekening-courant verhandelde gelden. 4. Stortingen en uitbetalingen van gelden in rekening-courant kunnen bij alle post-, bij- of hulppostkantoren plaats hebben, gedurende de uren dat deze kantoren voor den postwisseldienst zijn opengesteld. 5. Voor het doen van stortingen worden stortingsformulieren (bijlage I), voor het doen van uitbetalingen betalingsbewijzen (bijlage 2) gebezigd. 6. Deze formulieren, welke onderscheidenlijk in gele en lichtgroene kleur worden aangemaakt, kunnen van een gedrukten tekst worden voor zien en worden door de posterijen tegen kostprijs geleverd. 7. Zij zijn in te vullen met inkt dan wel met de schrijfmachine. Door halingen, schriftdelgingen, overschrijvingen en radeeringen zijn niet toe gelaten. 8. Het maximumbedrag per stortingsbiljet bedraagt voor de hulppost- kantoren 20.000.Voor de postkantoren is dit bedrag onbeperkt. 9. Als de rekening-courant staat ten name van een Landsdienst, Lands- bedrijf, enz. kunnen als rekeninghouder teekenen de door het betrokken diensthoofd enz. aangewezen ambtenaren. 10. Een specimen van de handteekening dezer ambtenaren dient te berusten bij het Hoofdbestuur van den P.T.T.-dienst, uitgezonderd in de gevallen bedoeld in de punten 15 en 16 hierna, omdat dan een specimen van de handteekening dient te berusten bij het betrokken kantoor der poste rijen ter woonplaats van den rekeninghouder. 11. Het ingevulde betalingsbewijs wordt door den rekeninghouder in de daarvoor te bezigen enveloppe rechtstreeks toegezonden aan den belang hebbende, terwijl, uitgezonderd in de in de punten 15 en 16 genoemde geval len, het bijbehoorende advies wordt gezonden aan het Hoofdbestuur van den P.T.T.-dienst te Bandoeng, eveneens in een speciale enveloppe. 12. Deze enveloppen zijn verkrijgbaar bij de kantoren der posterijen. 13. Wanneer het saldo van de door het Hoofdbestuur der posterijen voor eiken rekeninghouder bijgehouden rekening-courant voldoende is om de betaling te dekken, wordt het advies per snelste postgelegenheid doorge zonden aan het kantoor der posterijen, dat voor de verzilvering van het betalingsbewijs is aangewezen. 14. Moet de verzilvering plaats hebben op een kantoor der posterijen, dat zijn gelden verantwoordt door tusschenkomst van een postkantoor, in

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 37