N.I.O.V. ORGAAN. 787 organisatiën klein aantal jaarlijks aan te werven militairen, is de Regeering van meening, dat een verband van enkele jaren actieven dienst gevolgd door een reserveplichtige periode, waarin herhalings oefeningen worden doorloopen, geen beletsel voor het slagen van het stelsel behoeft te zijn. Omtrent de sterkte van het jaarlijks onder dit verband aan te werven aantal personen kunnen nog geen mededeelingen worden gedaan. De benoodigde credieten zijn begrepen onder den post „Wapens, diensten en korpsen v.z.v. niet afzonderlijk genoemd", artikel „troe pen". Aangezien de kosten voor een kort-verband-militair in het eerste jaar actie ven dienst niet noemenswaard zullen verschillen van die voor een recruut-beroepsmilitair en de organisatorische gegevens nog niet vaststaan, heeft geen afsplitsing van de uitgaven voor kort- verband-militairen plaats gehad en kan terzake geen bepaald bedrag worden opgegeven. Omtrent het geven van faciliteiten (capituleeren, kolonisatie, voor komen van ontslag uit burgerlijke betrekking) na het volbrengen van den eersten actieven diensttijd kan de Regeering geenerlei toezegging Na een artikel van „G." over „Kngelsche inzichten omtrent luchtbescher ming" en een opwekking voor een bijdrage voor een bij het 110-jarig bestaan van de K.M.A. aan te bieden fonds, ter voorziening in de behoeften van het Ethnografisch Museum van die instelling, is het verdere gedeelte van het Juni-orgaan gewijd aan verslagen, betrekking hebbende op de XXIIIste jaarvergadering, welke op 26 en 27 Mei 1938 te Bandoeng werd gehouden. d. V.

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 75