Artillerie. 795 In La Revue d'lnfanterie van Mei '38 bespreekt de res. mj. Marc Paris den lt.mrt. van 60 mm., ingedeeld bij de Fr. fus. cie. (Le mortier de 60 millimetres et la mission d'accompagnement des mitrailleuses d'infanterie.). S. trekt een vergelijking tussehen het gebruik van mitrn., tijdelijk ingedeeld bij de voorste fus. cien. tijdens de nadering en het tot stand brengen van de gevechtsaanraking en het gebruik van de organiek tot de cien. be- hoorende mrtn. van 60 mm. Opdracht in beide gevallen: het snel opruimen van plaatselijke weerstanden. S.'s conclusie valt geheel ten gunste van de mrtn. uit. Als voordeelen noemt hij het gewicht (ruim 19,5 kg in totaal), het vervoer en de bediening door 1 man (waarbij hij echter zwijgt over het vervoer der mu.), meer gedekte opstelling en door het niet achter blijven en de ruimere stellingkeuze een meer verzekerde verbinding met den cies.cdt. Bovendien vormt de gekromde baan een niet te onder schatten voordeel tegenover een gedekten tegenstander. Het geven van een „mission d'accompagnement" aan de mitrn., waarin de reglementen nog voorzien, acht S. door de aanwezigheid der 60 mm mrtn. tot uitzon deringsgevallen teruggebracht. Vervoer van veldzakken. Mavors van Juni '38 vermeldt, dat, op last van het D. opperbevel, de D. infanteristen met ingang van l-5-'38 den ransel niet meer zullen dragen bij oefeningen en marschen. De ransels zullen worden medegevoerd op ranselwagens, voertuigen op luchtbanden met paardentractie, waarvan elke cie. er een aantal krijgt. Een en ander wordt bevestigd door in de D. tijdschriften voorkomende mededeelingen. v. S. Organisatie, bewapening en tractie. „Chalk" behandelt in J.R.A. Apr. Tanks, air and gasthe Field Artil lery problem. De Eng. div. beschikt in tegenstelling met de Fr. en D. over zoo weinig pags.1), dat de vd.art. noodgedwongen een belangrijk aandeel krijgt in den pantserafweer men stelle zich hiervan niet te veel voor. Volgens de Fr. voorschriften neemt 1 vd.bij. slechts een breedte onder vuur van 50 m voor tegenvoorbereidingsvuur zijn noodig 150/300 schoten van 10.5 hw.,/7.5 vd. per ha per 10' de Eng. dubbelafd. van 24 stun, zal dus geen grooter opp. kunnen bestrijken dan 250 X 100 m. Voor eigen vdd. is de art. afhankelijk van het pags. derhalve dient overleg met den „div. pags. cdt." vooraf te gaan aan het bepalen van de plaatsen van wgpn., gv.bijn. en trn. Overigens wenscht S. per wgp. één en per gv.bij. enkele tankbuksen, een bescheiden en o.i. juiste wensch. Nu de vd.art. gemot, is, heeft in de eerste plaats de gv.bij. behoefte aan actieve luchtafweermiddelenhet hangt van de omstandigheden af, of de 8 per brig, aanwezige ld.mitrn. worden verdeeld over de gv.bijn. dan wel ver- eenigd blijven. Overigens dient meer aandacht te worden besteed aan maskeering. S. beëindigt zijn beschouwingen over elk der drie strijd middelen met het geven van zeer nuttige wenken inzake de opleiding van het personeel voor vew.-, vlg.- en gasafweer. Blijkens Mechanization in New Zealand (J.R.U.S.I., IImj. Clifton) worden aldaar de vd.vuurmonden en hwn. met tractor vervoerd op normale 3t.-aun. deze trekken tevens de caissons, welke zijn voorzien van op de :j Vogens D.W. 19 deelde gnl. Liddell Hart in de Ti mes mede, dat de Eng. div.-art. zal worden gereorganiseerd tot, 3 afdn. („brigades") a 2 half- afdn., zijnde de tactische vuureenheden, van 3 bijn. a 4 stun., benevens 1 afd. van 4 bijn. a 12 stun. 4 cm. pags.

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 83