800 Organisatie in Frankrijk. (Luftwehr, Maart 1938). Na het optreden van Daladier als ministerpresident in het begin van dit jaar is de hoogste leiding der weermacht als volgt georganiseerd Chef Gnl. Staf (Gamelin) Chef Gnl. Staf (Vuillemin) Chef. Mar. Staf (Darlan) Min. van Oorlog. Min. van Luchtvaart Min. van Marine. Chef v/d Genera- len Staf van de Nationale De fensie. Min. van Defensie. Ministerpresident met Ministerraad. Min. van Kolo niën (koloniale leger) Conseil Supérieur de la Defense Nationale Daladier is zoowel Ministerpresident als Min. van Def. en Min. van Oorlog, hetgeen wel eens eigenaardige moeilijkheden met zich kan brengen, vooral wanneer de ministers het niet met elkander (hier dusmet zichzelf) eens zijn, hetgeen volstrekt niet denkbeeldig is. Gnl. Gamelin is gelijktijdig Chef van den Gnl. St. der Nat. Defensie en van het Leger. De drie ministers der weermachts-deelen hebben elk een (resp. Oorlogs-, marine- en lucht vaart-) raad naast zich, waarvan de betreffende minister voorzitter is en de Chef Gnl. Staf vice-voorzitter. Ons verder tot den luchtvaartraad bepalende, is de Minister van luchtvaart thans verplicht dezen raad te kennen inzake de volgende aangelegenheden a. verdediging van het land tegen luchtaanvallen b. deelname van lstrkn. aan oefeningen van leger en marine c. organisatie en uitrusting van de luchtmacht in vredes- en oorlogstijd d. recruteering en opleiding van het luchtleger e. tactiek der luchtvaart vaststelling van het materieel-programma der luchtvaart

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 88