als mitrailleurschutter. Daarnevens zal het detachement v.w.b. de algemeene personeelsopleiding steunen op de Kaderschool van het Ille Bataljon en v.w.b. de materieele voorzieningen eener- zijds op den Technischen Dienst van de L.A., anderzijds op de centrale werkplaatsen der genietroepen te Tjimahi. Dislocatie. Zooals reeds blijkt uit de oprichting van het Ie Bataljon Genie troepen te Meester-Cornelis zullen de drie bataljons gedecentra liseerd op Java worden gelegerd, waardoor de commandanten der groote eenheden reeds in vredestijd de beschikking krijgen over de hun in oorlogstijd ondergeschikte genietroepen. De oude orga nisatie liet deze decentralisatie niet toe, zoodat de genietroepen in dit opzicht vergeleken met de andere wapens in een onge- wenschte uitzonderingspositie moesten verkeeren. De nieuwe dislocatie maakt het nu mogelijk, ook buiten de periode van de gecombineerde T.T.-oefeningen intensief samen te werken met de andere wapens en de verschillende eenheden ter beschikking te stellen van hun organieke commandanten. Daarnevens is aan een meer verspreide dislocatie voor de genietroepen het voordeel verbonden, dat men op ongezochte wijze het beroepspersoneel bij de oefeningen in het garnizoen eens in andere terreinen en dien tengevolge voor andere op te lossen moeilijkheden kan plaatsen, welke verband houden met de geografische gesteldheid, het wegenstelsel, e.d. Een verder voordeel van de gedecentraliseerde ligging is, dat hierdoor de snelheid van mobilisatie der eenheden wordt vergroot. Het Radiodetachement bij de L.A. blijft voor wat betreft de kern gelegerd te Andir, van waaruit het personeel afhankelijk van de dislocatie van de luchtvaartafdeeling zelve wordt verspreid over de verschillende centra dier afdeeling. Personeel. Evenals bij andere legeronderdeelen vereischt het in zoo kort mogelijken tijd voltallig maken van de nieuwe formaties veel inspanning en toewijding van officieren en kader. Naarmate de verschillende opleidingen vorderen kunnen ook de nieuwe onder- deelen op sterkte worden gebracht. De aanvulling van het verbindings- en verlichtingspersoneel is thans op andere leest geschoeid dan voorheen. Geschiedde die aanvulling in vroeger jaren door het overgaan van soldaten van andere wapens en diensten naar de Genie, sinds 1937 is met dit systeem gebroken en is ook voor deze categorieën een eigen werving opengesteld. De recruten worden dus thans ook bij de genietroepen zelf van meet af aan gevormd, ook voor hun zuivere militaire opleiding. 745

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 29