911 kunnen dus niet van buitenlandsche legers worden gecopieerd. Zij kunnen derhalve eenvoudiger zijn dan die van (groote) buitenlandsche legers. 2. De voornaamste taak van den E.D. is de regeling van den aan- en afvoer tusschen depóts, magazijnen en opslagplaatsen in het binnenland eenerzij ds en de in het operatiegebied van de (een) strijdmacht gelegen eind- en afvoerstations anderzijds. De regeling van den aan- en afvoer en van het verkeer in dat operatiegebied berust bij den betrokken algemeen bevelhebber (C. V. of anderen rechtstreeks cnder den O.L.Z. ressorteerenden commandant) 3. Hocdzaak voor den E.D. is dus vervoeren of doen vervoeren. Deze dienst moet zoo min mogelijk belast worden met de aanschaffing of met het beheer van voorraden dit blijve in beginsel de taak van de aanschaffende en beheerende autoriteiten. 4. Een snelle en doelmatige werkwijze van den E.D. wordt bevorderd door a. een zorgvuldige voorbereiding in vredestijd, niet alleen voor wat betreft de regeling van dien dienst zelf, maar ook door de zorg van de aanschaffende en beheerende autoriteiten ten aanzien van het beschik baarstellen van aanwezige of aan te schaffen voorraden b. décentralisatie bij de uitvoering van den dienst door het verleenen van een groote zelfstandigheid aan de hoofden van sectiën en afdeelingen, gepaard gaande met het waar mogelijk toepassen van décentralisatie bij het indienen van aanvragen door de groote eenheden (de aanwijzing van eind- en afvoerstations moet echter centraal geregeld worden) c. doelmatige d.w.z. zco eenvoudige mogelijke voorschriften betref fende beheer en aanvulling van materieel in oorlogstijd. 5. De étappendienst zal bij de uitvoering van zijn taak behoefte hebben aan alle bestaande vervoermiddelen. Voor massavervoeren leent zich in de eerste plaats vervoer per spoortrein of vaartuig het vervoer per auto zal een belangrijke aanvullende of vervangende taak vervullen, in het bijzonder bij stremming in het verkeer over de spoorwegen of te water. Voor militaire doeleinden bestaat geen tegenstellingtreinautoschip zij zijn alle even onmisbaar en vullen elkaar aan. A.A.D. Frankrijk. Vcor het Fr. leger is een nieuw voorschrift verschenen „L'organisation des mouvements et des transports militaires en temps de guerre". Met betrekking tot het transport voor het vervoer van verplegingsbehoeften wordt het volgende vermeld Het leger te velde wordt van verplegingsbehoeften voorzien dcor toezending uit het achterland, dan wel door het aanwenden van plaatselijke hulpbronnen. De zendingen uit het achterland naar de „gares de ravitaillement" (spoor wegeindstations), worden vastgelegd naar hetgeen is aangevraagd, dan wel berekend op de behoefte van de organieke getalsterkten van de verschillende trcepenonderdeelen automatische aanvulling Het laatste geval zal veelvuldig voorkomen, wanneer aan de actie wordt deelgenomen. De groote eenheden (legercorpsen) worden voorzien, hetzij onmiddellijk van het levensmiddelenstation uit, dan wel van de „centres de ravitaillement" (een centraal punt dat gunstig gelegen is ten opzichte van de zich in het voor terrein bevindende troepen er. dat zonder gevaar door de transportmiddelen kan worden bereikt). In het laatste geval draagt de A.A.D. van het legercorps zorg, dat het transport tusschen de „gare de ravitaillement" en het „centre de ravitaillement" verzekerd wordt (treinmaterieel, automobiele eenheden enz.). Het bencodigde vleesch wordt óf als versch vleesch ter beschikking gesteld door de Int.-organen in het veldlegergebied (troupeaux de bétail veldslachterijen) of in hoofdzaak als bevroren vleesch, dat afkomstig is uit de vriesinrichtingen gevestigd in het achterland in de havenplaatsen

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 100