zooals ook door den Minister van Koloniën op 20 Mei 1938 in de Ie Kamer werd beaamd met ernst en toewijding, met voort varendheid en naar een weloverwogen plan. Uitlatingen van insiders betreffende nog aanwezige hiaten worden soms door leeken uit hun verband gerukt weergegeven en geven daardoor vaak een overdreven of zelfs foutieven indruk, wanneer zij door laatstgenoemden verder worden verbreid. Moge het vertrouwen in het defensiebeleid der Regeering, het welk uit het slot van schrijvers betoog spreekt en ook elders aanwezig is, bestendigd blijven. 846 N. I. O. V. ORGAAN. „Het verre Oosten in 1938" door W. J. Lucardie is het eerste artikel van het Juli-nummer, waarin S. de periode van 1 April 30 Juni behandelt. Vervolgens wordt een overzicht van het beleg en de verdediging van het Alcazar een bekende periode uit den Spaanschen burgeroorlog gegeven, waarvan het slot in het volgende nummer zal verschijnen. ,,J.W. waarschuwt in „Nachtgevechten", niet te veel te verwachten van dezen strijd, waarin zooals S. terecht opmerkt de ongewisse elementen een zoo groote rol spelen. Mj. tit. b.d. van der Poll behandelt doel en wezen der luchtkaarteering. „v. R." bespreekt in het artikel „Praag het middelpunt van de Europeesche internationale politiek", het brandende vraagstuk van de uit zoo heterogene bestanddeelen samengestelde republiek Tsecho-Slovakye, dat een Eüropeesch, zoo niet een wereldvraagstuk is geworden. Het nummer sluit met de rubrieken„Mededeelingen van het hoofd bestuur", „Van de afdeelingen", „Veranderingen" en „Uit pers en periodiek", terwijl „S het lie deel van het „Handboek voor den Officier van Gezondheid van het Koninkliik Nederlandsch-Indische Leger" bespreekt. d. V.

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 35