895 Hoewel de voorschriften toelaten dat de lichte mitm. op een kar worden vervoerd, is zulks met het oog op luchtgevaar niet verantwoord. Steeds moeten deze wapens beschikbaar zijn; per wapen 400 patronen; in elke sie. 1 der lichte mitrn. voorzien van affuit, welke dan den „luchtdoelmitr." van de sie. vormtdeze komt bij halthouden steeds zonder nader bevel in stelling. Voorts is het doelmatig gebleken een der „vervangende sie.cdtn. voor alle luchtdoelbestrijdingsmaatregelen in de cie. verantwoordelijk te stel len, zoodat hieraan steeds door één persoon de volle aandacht kan worden besteed de 3 „luchdoelmitrn." van de cie. staan onder zijn onmiddellijk bevel. De infanterieaanval. M.W. Juni 1938, nr. 52 vermeldt hierover de volgende, uit Krassnaja Swjesda afkomstige gegevens. Spanje. Voor den aanval schuiven de republikeinen de voorste inf.- onderdeelen gedurende den nacht tot 500300, soms tot 150 m afstand van de vij. stl. soms volgt de aanval nog 's nachts zonder art. voorbereiding, doch meestal bij dagaanbreken. Te voren nauwkeurige vk. Voor den stormaanval een luchtbombardement op de voorste lijn. Daarna voorbe reidend art. vuur (11% uur) ;aanval met tanks, op 200 m gevolgd door de inf. bij aanval op goed voorbereide stellingen tusschen tanks en inf. (50 m voor de inf.) stormtroepen ter sterkte van 1 sie. per brigade. Veel gebruik van pioniergereedschappen. Bij de nationalisten heeft het lucht bombardement op de voorste lijn tijdens het voorbereidend art. vuur (V2IV2 uur) plaats bij den stormaanval treden de jagers op tegen reserves en art.stln. iets later de bombardementstoestellen tegen meer in de diepte opgestelde reserves en in den rug van den vij. Russische inzichten omtrent de tankbuks. In het R.tijdschrift Technika i woorushenije komen eenige inzichten voor over bovenstaand onderwerp. Uit D.W. 1938 Heft 21 halen wij hieromtrent het volgende aan. 1. Naast pag. moet men een zuiver infanteristisch wapen voor den pant- serafweer gebruiken, dat men heeft gevonden in de Solothurn en het Oerlikongeweer. 2. Een groot voordeel is, dat men deze wapens gemakkelijk gedekt kan opstellen. Zij kunnen eerst door de naderende vewn. op zeer korten afstand worden onderkend, wat meestal te laat is. 3. Door invoering van tankbuksen kan de afweer in de voorste lijn beginnen en dus, wanneer achterwaarts zwaarder pag. is opgesteld, in de diepte worden uitgevoerd. 4. De infanterie gebruike twee soorten afweerwapenseen voor de groote afstanden (pag.) en een voor de kleine afstanden (tankbuks). Vraagstukken betreffende motoriseering. In zijn „Motorisierte Gedankensplitter aus aller Welt" vermeldt ov. Braun in M.W. Juni nr. 50 het volgende. Motoriseering in Japan. Eerst in 1930 is men in Japan met motoriseering begonnen men heeft toen getracht om snel den achterstand in te halen. Heden beschikt het leger over 1000 vewn. (waarvan 2/3 in China) en 400 paun. In de div. heeft men een merkwaardige gemot, gemech. eenheid, zooals men in geen ander land aantreft. Zij bestaat uit 1. cie. lichte vewn. (bewapening1 mitr. van 13 mm en 1 gewone mitr. gew. 3 ton pantser van 8 mm)

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 84