4. NIEUWS VAN HET DEPARTEMENT VAN OORLOG. Infanterie. Voorbereidingen zijn getroffen voor uitbreiding van de veld- bataljons op Java met een compagnie bewapend met mitrailleurs en mortieren. De mitrailleurs zullen worden gegroepeerd in 3 pelotons elk van 2 secties a 2 stukkende mortieren in een peloton van 6 stukken. De opleiding van het voor deze onderdeelen bestemde personeel vangt dezer dagen aan, zoodat dit personeel omstreeks het einde van het jaar in zooverre voor zijn nieuwe taak zal kunnen zijn berekend, dat alsdan tot oprichting van de genoemde onderdeelen kan worden overgegaan. Omstreeks dien tijd zullen, naar mag worden verwacht, even eens de noodige verbouwingen aan de betrokken kampementen zoo ver zijn gevorderd, dat daarin de nieuwe onderdeelen zullen kunnen worden ondergebracht. De huidige afdeelingen mitrailleurs en infanteriegeschut inge deeld bij de regimenten infanterie blijven gehandhaafd evenwel met ten deele andere bewapening. Voorts zijn maatregelen getroffen ter voorbereiding van de oprichting van een geheel uit beroepspersoneel bestaande compag nie wielrijders (wr. 1). De oprichting van deze compagnie zal vermoedelijk in 1939 plaats vinden. Ten einde het tekort aan kader z.s.m. te doen inloopen zal de sterkte van de kaderschool bij den aanvang van den in November a.s. beginnenden nieuwen cursus nog verder worden opgevoerd en wel, naar valt te voorzien, tot een sterkte van in totaal 1100 1200 leerlingen. M.h.o. hierop zal de Kaderschool worden uitge breid met een derde, te Djokjakarta te legeren compagnie, waarbij de opleiding tot Europeesch sergeant zal plaats vinden. Door den troep is het verlangen kenbaar gemaakt, bij het toelatingsexamen voor de Kaderschool voor zoogenaamde school vakken behaalde lage cijfers niet van al te grooten invloed te doen zijn op de plaatsing bij die inrichting. Ter tegemoetkoming aan dit verlangen zijn t.a.v. bedoelde vakken de eischen dit jaar lager gesteld, terwijl voorts is bepaald, dat degenen die bij het toelatingsexamen te dien aanzien van een tekort aan kennis doen blijken, ter voorziening in dit tekort bij wijze van proef voor aanvang van den eigenlijken cursus gedurende een maand speciaal onderricht zullen ontvangen in meergenoemde vakken. 848

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 37