2. DE NABIJE OOST door G. TH. SLOTHOUBER, Gep. Kolonel der Artillerie. VervolgZie I.M.T. 1938, Nr. 7). II- De Islam. (Vervolg). C. Koning Ibn SaoecL. (Vervolg). Op blz. 623 van het Juli-nummer schreven wij. dat de Earl of Athlone en Prinses Alice kortelings een bezoek brachten aan Koning Ibn Saoed wij verzuimden echter de bron van dit bericht te vermelden. Men vindt het in „The Illustrated London News" van den 12en Februari 1938en het onderschrift bij de foto is op zich zelf een merkwaardigheid „The Earl of Athlone (the brother of H. M. Queen Mary) „left London for a visit to Saudi Arabia, with the Countess „of Athlone, on February 4. Though they are being enter tained by King Ibn Saud, their visit is purely private. It is „the first time that any members of the British Royal Family „have been to Saudi Arabia". Men zal den „zuiver privaten aard" van dit uitstapje door het bejaarde vorstelijke paar, naar een land met een der moordendste klimaten ter wereld, echter met een korrel zout dienen te nemen. 815 „Gij vergist U, O Britten, als gij denkt, dat er niet „méér in ons is dan wat gij ziet. Op den achtergrond „zijn dingen, die U plotseling kunnen overvallen van „een kant, waarvan gij ze niet verwacht. Beseft gij „niet, dat gij onze wanhoop méér te vreezen hebt dan „iets anders Wellicht slaapt de Islam thans nog. Maar „een enkele aardbeving kan alles omverwerpen. Nog „hebben wij den oorlogskreet van den Islam niet laten „weerklinken, die alle Britten overal tot vijanden van „de Moslims zal maken. Waakt, dat gij ons niet het ros „der wanhoop geeft, opdat wij er niet op tegen U ten „strijde trekken. Vreest ons meer als wij arm en wanhopig, „dan als wij rijk en vol hoop zijn". Uit de Al Jamiah al-Islamijah, een groote, in Palestina verschijnende, krant.

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 4