Dit programma is regelmatig, zij het wat vertraagd, uitgevoerd, hetgeen moge blijken uit de volgende tijden van aankomst, welke DE BONO geeft van de onderstaande divisies1) De legerdivisie „Peloritana" was reeds begin 1935 in Erytrea doch werd in Februari naar Somaliland gezonden, zoodat dus 1 November '35 negen divisies uit Italië in Erytrea aanwezig waren. Tegen het eind van het jaar werd de troepenmacht in Soma liland, waaraan inmiddels twee Lybische divisies waren toege voegd, versterkt met de zesde zwarthemden divisie „Tevere", welke bestond uit vrijwilligers van een bijzondere soort, n.l. oud-gedienden en zelfs verminkten uit den wereldoorlog en Italianen uit het buitenland, die van heinde en ver naar het moederland waren gekomen om aan den oorlog deel te nemen. Na het optreden van BADOGLIO werden de strijdkrachten aan het noordfront nog versterkt met drie nieuwe divisies, de „Cosseria", „Pusteria" en „Assietta". We hebben hierboven slechts de groote eenheden genoemd. Daarboven werden, behalve verschillende afzonderlijke bataljons, natuurlijk alle noodige hulpwapens, legertroepen en diensten aan gevoerd, hetgeen moge blijken uit de onderstaande indeeling van de troepen aan het noordfront eind September 1935. De gegevens zijn ontleend aan het boek van DE BONO, blz. 147 en 148. 982 Zonder deze strijdmiddelen, die de kracht van het offensief moeten versterken, zouden de operaties niet met die energie gevoerd worden, welke wij noodig achten. Verlangt gij slechts 3 divisies vóór eind October, ik ben van plan U er 10 te zenden ik herhaal, tienvijf geregelde legerdivisies en vijf divisies zorgvuldig uitgekozen en opge leide vrijwilligers (zwarthemden)Deze zwarthemden divisies zullen het bewijs brengen, dat de onderneming de instemming van het volk heeft Ook met het oog op de mogelijkheid van internationale verwikke lingen (Volkenbond, enz.) is het goed als we ons haasten. Tengevolge van eenige weinige duizendtallen soldaten, welke wij te kort hadden, hebben we destijds Adoea verloren Ik zal deze fout nooit begaan. Ik zondig liever door overmaat dan door verzuim". Leger divisie „Gavinana" 12 Mei 1935 „Sabauda" 15 Juni 1935 Zwarthemden „23 Marzo" 16 Augustus 1935 „28 Ottobre" 16 Augustus 1935 „21 Aprile" 7 September 1935 Leger „Gran Sasso" 30 September 1935 „Sila" 12 October 1935 Zwarthemden „3 Gennaio" 20 October 1935 „1 Febbraio" 1 November 1935. De zwarthemden-divisies hadden de volgende symbolische namen le Div. ,,23 Marzo" Onverzoenlijk: 2e Div. „28 Ottobre" Hoogste moed en dapperheid: 3e Div. „21 Aprile" Rome, een naam en een symbool; 4e Div. „3 Gennaio" Wie waagt, wint 5e Div. „1 Febbraio" Met hart en staal naar het doel.

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 63