Eind December waren alzoo 3 legercorpsen geformeerd, bene vens twee groepen op de vleugels, n.l. het Ie Oost-Afrikaansche legerkorps, bestaande uit de Legerdivisie „Sabauda" de 2e Zwarthemden-divisie „28 Ottobre" de 6e groep der Zwarthemden bataljons (blijkbaar afzonderlijk georganiseerde vrijwilligerseenheden) twee Erytreesche bataljons (uit het Inheemsche legerkorps) een groep1) vechtwagenstwee groepen1) gemotoriseerde artillerie pioniereenhedenhet Lybische vliegeskader. het He Oost-Afrikaansche legerkorps, bestaande uit de Legerdivisie „Gavinana" de 3e Zwarthemden-divisie „21 Aprile" een bataljon grenadiers en alpinitwee Erytreesche bataljonstwee groepen gemotoriseerde artillerie een groep vechtwagens pioniereenheden en een vliegeskader. het Erytreesche legerkorps bestaande uit Ie en He Erytreesche divisie (min. 4 bataljons) de le Zwart hemden-divisie „23 Marzo"; de le groep1) Zwarthemden- bataljons uit Erytrea eenige groepen1) Erytreesche cavalerie- eskadrons een groep gemotoriseerde artillerie pioniereen heden en een vliegeskader. de Westelijke vleugelafdeeling twee Erytreesche bataljonseen groep vrijwilligers uit de westelijke laagvlakteeen eskader vechtwagensradio detachement en een vliegeskader. de Oostelijke vleugelafdeeling twee Erytreesche bataljons een Lybisch bataljon vrijwil- ligerverbanden uit Massawa en het landschap Dankalitwee batterijen artillerie en een radio detachement. Van de 10 toegezegde divisies uit het moederland waren er dus bij het begin der operaties pas vijf (-f- één in Somaliland) beschikbaar. Van het vastgestelde aantal van 350 vliegtuigen waren op dat oogenblik in Erytrea 126 stuks aanwezig. In Somaliland 20. Hiervan waren in Asmara de Ille Luchtvaart-Brigade (bestaande uit 9 eskaders, totaal 72 vliegtuigen), en de 15e groep bommenwerpers (bestaande uit 3 eskaders, totaal 19 vliegtuigen) in Massawa een sectie van 4 watervliegtuigen, en in Assab het luchtvaart commando Assab, bestaande uit de 27e groep bommenwerpers, totaal 23 vliegtuigen. Behalve bovengenoemde strijdkrachten verdient ook het arbeidsleger vermelding. Wij zullen daarop echter hier niet ingaan b De sterkte van al deze verschillende soorten groepen wordt niet vermeld. R. 983

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 64