993 voeren. Dat hierdoor het aantal voertuigen aanmerkelijk zal worden uitge breid aanvaardt S. als een minder zwaar wegend nadeel, dan dat, waardoor de infanterist gedwongen is ,,a monter son calvaire ecrase sous son barda comme 16 Christ sous sa. croix De materieele omstandigheden wenscht S. verbeterd te zien door gemak kelijk zittende kleeding en het beschikken - in het kantonnement of bivak over voldoende reservekleeding, welke daarheen zou moeten WInd het Twel&r deel van het artikel (Le nombre) wordt betoogd, dat de inf in vergelijking met andere wapens, het snelst wordt verbruikt en de grootste verliezen lijdt. Slechts een aanvankelijk sterke mf. zal in de eindphase van een gevecht nog voldoende kracht over hebben, om succes te behalen. .A. In Le feu et le mouvementmemoreert S. de aanzienlijke uitbreiding aan collectieve wapenen bij de inf., zooals deze gedurende en na den oorlog heeft plaats gevonden. Hoewel de noodzakelijkheid van deze uitbreiding erkennend, herinnert hij er aan, dat het nog steeds de numerieke owrmacht is die bij de bekroning van een aanval, het handgemeen, de beslissing moet brengen. Het verschaffen van den vuursteun om deze overmacht den weg naar voren te banen, acht hij nog steeds de taak van art. en vewn. hij waarschuwt tegen een te ver doorgevoerd streven, deze taak over te hevelen naar de inf. zelve ten koste van de numerieke overmacht. Bij de vdd. is de inf. minder afhankelijk van andere wapen soorten en kan d.m.v. hare autom. wapens het gevecht vrij zelfstandig voeren. Toch zou een te groote vermeerdering dezer wapens aan de geheele inf het gespecialiseerde karakter geven van mitrcien. en -batn., hetgeen ten nadeele zou komen van de offensieve handelingen, die ook van een verdedigend optreden deel uit moeten maken. Vorenstaande overwegingen brengen S. tot een beschouwing van de samenstelling van de sie., the de uiteindelijke organisatie van de inf. beheerscht. Door de aanwezigheid van It.mitrn. en granaatgeweren in de sie. en zelfs m de gp. zijn de be elementen van het inf.gevecht vuur en beweging tot in deze kleine eenheden afgedaald, hetgeen, volgens S het gevaar meebreng dat de sie (gp.) cdt. zich te veel zal wijden aan de leiding van het steunende en zijn voornaamste taak bij een av. zal verwaarloozen Als zoodanig beschouwt S. n.l. het geven van het voorbeeld, het meeslepen van zijn menschen („il est un entrair.er d'hommes"). Als oplossmg ziet S. de bewa pening van allen met een autom.gw., waardoor de beweeglijkheid zal stijgen en de vuiracht niet zal dalen. De tegenwerping van het te groote mu- verbruik verwerpt S. door de opmerking, dat ook het tegenwoord:ige repeteergw. bij zijn invoering de voorspelling teweegbracht, dat het wegen het groote mu.verbruik weer spoedig zou verdwijnen. Overigens stelt S. v.w.b. dit mu.verbruik groot vertrouwen in de diensten van „chemlettes voor den mu.aanvoer. Vervolgens breekt S. een lans voor herstel van het pel.bereden verkenners bii het reg.inf. en keert zich tegen de omzetting hiervan in motorrijders. Voor vk op grooten afstand kunnen hoogere eenheden zorgdragen voor de taak der vk.afd. van het reg.inf., n.l. het verleenen van veiligheid door vk van dichtbijgelegen bedekte terreinen, het bezetten van hoogten enz. is echter geen snelheid van 60 km/u noodig, maar wel de mogelijkheid, zich in elke terreinsoort te bewegen. Voorts keert S. zich tegen de formatie van kleine colonnes met eenen bij de nadering, welke hij veel meer zichtbaar acht dan enkele verspreide manschappen met 15 a 20 pas tusschenruimte en afstand, zonder eemge zichtbare regelmaat. Tenslotte wijdt S. eenige opmerkingen aan het vu.gevecht op korten afstand van den vij., waarbij het voor het doorzetten van den av nood zakelijke vu.overwicht alleen kan worden verkregen door concentratie van vu op bepaalde punten. Er is dan echter geen gelegenheid meer voor

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 74