995 Artillerie. Organisatie, bewapening en tractie. In Infanterie et artillerie moderne R.M.S. 6) veert gnl. Rouquerol weder om een pleidooi voor invoering van den mrt. van 12 of 15 cm. N.a.v. de vraag, welk wapen de bediening toevalt, maakt S. de opmerking „Peu importe l'uniforme porté par le personnel des engins dits d'infanterie pourvu qu'ïl sache son métier". Dit valt te bereiken door technische instructie in het eene, tactische indeeling bij het andere wapen. Luit. Moser's beschouwingen over Motor und Pferd (Schw. Artillerist J.) mogen ter lezing worden aanbevolen naast het op blz. 899 (I.M.T. Sept. nr.) verslagen artikel. S., zelf motor-artillerist, laat het paard alle recht wedervaren hij komt tot de slotsom„Motor unf Pferd sind für unsere Armee sehr wichtig. Ihr Bestand (dus zoowel v.w.b. motor als paard) musz in Friedenszeiten sehr hoch sein, um dem Kriegs- und Neutralitatsfall zu genügen". Tactisch gebruik. In Der Einsatz der Art. nach deutschen, französischen und nach schwedischen Grundsatzen (D.W. 26) komt o.m. een opgave voor van de in D., Fr. en Zw. bestaande vuursoorten wij volstaan met opgave der D. en Fr., waarvan de naast elkaar genoemde begrippen elkaar dekken. Vorbereitungsfeuer Tir de préparation Tir de soutien immédiat Feuerwalze Barrage roulant in den av. Bombardements successifs Tir de protection Notfeuer Tir d'arrêt in de vdd. Tir de contre-preparation Störungsfeuer Tir d'interdiction lointaine Art.bekampfung Tir de contre-batterie Zerstörungsfeuer Tir de destruction in av. en vdd. Tir de neutralisation Tir sur engins mécaniques Opgemerkt wordt nog, dat de „Feuerwalze" slechts in het schiet- en niet meer in het gv.vcorschrift wordt genoemd. Art.bestrij ding geschiedt in Fr. uitsluitend door de L.K.-art. in D. en Zw. z.n. door alle art. Voorts worden de volgende vuursnelheden vermeld, waarbij de D. opvallen. D. 7 vd. 3, 10,5 hw. 3, 10,5 L. 1%, 15,5 hw. 1% schn./mt. Fr. 2 1 1 Zw. 2 IV2 1% In J.R.A. 1937 verscheen onder den titel The organization of counter battery work in mobile warfare by a medium brigade allotted to a division een artikel waarin de nadruk werd gelegd op het gebruik van z.v.m. middelbaar gs. voor art.bestrijding tijdens de eerste phasen van den aanval; de S. deed voorts de suggestie, hiervoor lt. gs. te gebruiken indien het middelbare zou zijn ingezet voor neutraliseerende beschietingen („bombar dements successifs")In het Juli-nr. wordt deze opvatting aangevochten in Counter battery in mobile warfare. De S. hiervan komt tot de conclusies: a. Indien weinig middelbaar gs. beschikbaar is, onthoude men zich van art.-bestrijding totdat het vuur nauwkeurig kan worden geleid dan dient indien de munitievoorraad het toelaat elke gelegenheid te worden aangegrepen voor het doen van afbreuk aan de vij. art.

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 76