1011 de bijdrage over de cherapie der venerische ziekten lorfo„ van Hpti officier van gezondheid 1ste kl. Dr. S. Hurwitz onze uit de auteur deze zieKten oescuouwi.. Hoofdstuk VII geeft een exposé betreffende de D.V.G.-taak van den officier van gezondheid terwijl in het laatste hoofdstuk in den vorm van capita selecta" de vliegmedisehe dienst, medische ethiek voor den officier van gezondheid, het militair straf- en tuchtrecht, de werving in Indie en de psychiatrie in het leger behandeling vinden. Hoezeer ook werd gestreefd naar beknoptheid zonder dat uiteraard daarbij de duidelijkheid mocht worden te kort gedaan toch is dit le deel van het handboek ver uitgegroeid boven de oorspronkelijke conceptie en heeft den respectabelen omvang bereikt van over de 800 bladzijden. Dat het desondanks voor den redelijken prijs van 8— (voor niet tot het leger behoorende personen is deze eenigszins hooger gesteld en bedraagt .T S.5U) kan worden beschikbaar gesteld, is te danken aan de groote coulance van de Firma Vorkink en de omstandigheid, dat de medewerkers gratis hun bijdragen hebben geleverd. De uitvoering van het boek, de druk, de aankleeding, de verzorging dei illustraties doen den uitgever alle eer aan. Typografisch is het in alle op zichten af. De officier van gezondheid zal er een waardevolle aanvulling in hebben van de bestaande voorschriften betreffende de uitoefening van den geneeskundigen dienst in tijd van vrede. Iedere beroeps- en reserve-officier van gezondheid, die behoorlijk op de hoogte wil zijn van het leven en streven van den M.G.D. in Neder - landsch-Indië moet in het bezit er van zijn en ook de troepenofficier zal er veel in kunnen vinden, dat hem zoowel te velde als in het garnizoen te stade kan komen. Het boek kan worden aangevraagd bij het Centraal Depot van Reglemen ten bij het Departement van Oorlog te Bandoeng onder toezenuing van de hiervoren vermelde bedragen. Thans is het uit 3 deelen bestaande boekwerk (voor de bespreking der deelen II en III zie I.M.T. 1938 respect, de nrs. 7 en 5) derhalve compleet verkrijgbaar tegen vóórinzending van 15,50 voor tot het leger behoorende personen en 17,voor particulieren. Bescherming van voedingsproducten tegen chemische-strijdmiddelen. S. Intendance. In Engeland is een publicatie verschenen „The protection oi rooastuffs against poison gas" uitgegeven door het „Air Raid Precautions Department Het doel van deze publicatie is, de aandacht van fabrikanten, importeurs en verkoopers van voedingsproductente vestigen op het groote bestaande belan» om hun voorraden te beschermen tegen de schadelijke inwerking van gifgassen in oorlogstijd. De chemische-strijdmiddelen, welke in den vorm van bommen uit vliegtuigen wordengeworpen dan wel m versproeiden vorm over het terrein worden gebracht, zijn over het algemeen in twee scorten te verdeelen en wel die, welke hun schadelijke eigenschappen blijven behouden en die met een betrekkelijk korte periode van schadelijke inwerking. Levensmiddelen, welke daaraan worden blootgesteld, woiden door beide soorten aangetast. De z.g. „persistente" soorten zijn die, welke ontstaan uit vloeistoffen welke langzaam verdampen tot gevaarlijke gassen. Elk voorwerp dat met deze vloeistof in aanraking is geweest zal doorloopend het gevaarlijke gas

Indisch Militair Tijdschrift | 1938 | | pagina 92